Jak wybrać kłódkę na siłownię?

Jeśli chodzi o wyjście na siłownię, bezpieczeństwo prawdopodobnie nie jest naszym priorytetem. Większość z nas prawdopodobnie założyłaby, że nasze rzeczy są bezpieczne w zamkniętej szafce, ale profesjonalny złodziej może łatwo się włamać i ukraść cenne rzeczy osobiste. Sprawdź, jaką kłódkę wybrać!

Co możesz zrobić?

Ogranicz liczbę rzeczy osobistych, które przynosisz na siłownię. Staraj się nie zabierać portfela, kluczyków do samochodu i prawa jazdy, jeśli tylko możesz. Wybierz szafkę, która znajduje się w głównym obszarze, blisko pryszniców, łaźni parowych lub samej siłowni. Jeśli zdecydujesz się na szafkę położoną na uboczu, zwiększasz ryzyko kradzieży. Użyj mocnej kłódki. Poszukaj modelu wykonanego z utwardzonego metalu, aby był trudna do przecięcia. Prześwit pałąka powinien być jak najmniejszy, aby złodzieje nie mieli miejsca na przyłożenie nożyków do kłódki.

Modele szyfrowe

Dużą popularnością cieszą się kłódki z szyfrem. Decydując się na taki model, nie musisz już nosić klucza. Wystarczy, że zapamiętasz kombinację. Pamiętaj, że musi być trudna do złamania. Z drugiej strony nie możesz mieć kłopotów z jej zapamiętaniem.

klodke na silownie

Modele szyfrowe są łatwe w użyciu. Zazwyczaj tego rodzaju akcesoria są dostarczane z 3-cyfrowym lub 4-cyfrowym kodem szyfrowym. Możesz łatwo ustawić lub zresetować kod zgodnie ze swoimi potrzebami.

W przeciwieństwie do zwykłych kłódek z kluczem, które można łatwo podważyć, podważyć lub złamać, czy to siłą, czy za pomocą specjalnych narzędzi do otwierania tego typu zabezpieczeń,, model szyfrowy wymaga prawidłowej sekwencji cyfr (niekiedy liter lub symboli), aby pomyślnie go otworzyć. W zależności od modelu kombinacja może być zaprogramowana lub spersonalizowana. Im większy zakres liczb lub symboli, tym większa szansa na unikalne kombinacje. Z drugiej strony istnieje ryzyko, że zapomnisz kombinacji, więc na wszelki wypadek zapisz ją w telefonie lub notesie. Upewnij się, że cyfry są widoczne. Dzięki temu możesz je odczytać w różnych warunkach oświetleniowych.

Kłódki na klucz

W przeciwieństwie do kłódek szyfrowanych, modele z kluczem nie wymagają zapamiętania hasła i nie musisz grzebać po klawiaturze, ale wymagają noszenia kluczyka. Może to być kłopotliwe, jeśli na siłowni nie nosisz ubrań z kieszeniami. Pomyśl o zakupie paska na nadgarstek. Możesz w nim trzymać kluczyk do szafki. Co ważne, nadaje się do pływania i ćwiczeń. Nie musisz się martwić, że go zgubisz.

Jaką wielkość powinna mieć kłódka?

Do szafek na siłownię lepiej jest używać kłódek średniej wielkości. Małe modele są łatwe do złamania. Trochę trudniej jest otworzyć dużą kłódkę. Średniej wielkości kłódki są bezpieczniejsze. Co ważne, możesz je łatwiej umieścić w otworze szafki w szatni.

Jak zresetować szyfr?

Wykonaj następujące kroki, aby zresetować blokadę: Pociągnij pałąk, aby otworzyć zamek. Obróć pałąk o 90 ° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wciśnij do końca. Przytrzymaj szeklę i ustaw własną kombinację, obracając tarcze. Odwróć pałąk jak zwykle. Ustawienie jest teraz zatwierdzone. Aby zresetować nową kombinację, powtórz kroki od 1 do 4 powyżej.

Leave a Comment