Fotowoltaika dla firm — czy się opłaca?

Obecnie pozyskiwanie prądu ze źródeł odnawialnych jest bardzo popularnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem zarówno przez inwestorów prywatnych jak i tych z sektora publicznego. Metodą, która pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej przez wykorzystanie słońca, jest fotowoltaika. Czy jest opłacalna dla firm? Podpowiadamy. 

Fotowoltaika dla firm to darmowa energia

Zakup instalacji nie musi być dużym wydatkiem. Warto wpisać w wyszukiwarce frazę taką jak: fotowoltaika dofinansowanie w Pomorskim i sprawdzić, czy dla naszego przedsiębiorstwa możliwe jest dofinansowanie zakupu paneli. Sama instalacja pozwala na uzyskiwanie energii elektrycznej, która następnie będzie zasilała wszelkie urządzenia, maszyny, czy oświetlenie w naszej firmie. Obecnie specjaliści potrafią dopasować konkretne rozwiązania w taki sposób, aby ilość wytwarzanej energii pokrywała większość potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest jednorazowa. Następnie instalacja taka będzie produkowała prąd przez wiele lat, bez żadnego uszczerbku na wydajności. Można więc powiedzieć, że w pewnym momencie wytwarzana przez panele fotowoltaiczne energia będzie darmowa.

Fotowoltaika dla firm a opłacalność tego rozwiązania

Obecnie panele są coraz tańsze i bardziej wydajne, dzięki czemu szacuje się, że koszt tego typu inwestycji zwraca się w ciągu maksymalnie 10 lat. Co przy 25-letniej gwarancji takich urządzeń sprawia, że po pewnym czasie energia ta jest darmowa. Firmy, które wybrały to rozwiązanie, obniżyły rachunki za prąd nawet o 90%, co przy obecnie rosnących cenach energii elektrycznej jest bardzo opłacalne.

Dodatkowo wiele przedsiębiorstw chce być niezależnych od dostaw energii z firm zewnętrznych, nie tylko ze względu na ceny energii, ale także zabezpieczenie swojego przedsiębiorstwa przed przerwami w dostawach prądu.

Fotowoltaika dla firm to bardzo opłacalne rozwiązanie, które już po pewnym czasie w całości się zwraca. Jest to czysta, przyjazna dla środowiska energia, której produkcja odbywa się nawet w pochmurne dni.

Leave a Comment