Fornir kamienny – uniwersalne rozwiązanie na wykończenia wnętrz

Fornir kamienny wszedł na salony. Jak się jednak okazuje, salon to nie jedyne miejsce, w którym warto sięgnąć po kamienną tapetę. Poznaj wszystkie możliwości tego wyjątkowego materiału wykończeniowego. Oto kilka propozycji, jak wykorzystać fornir kamienny przy urządzaniu swojego domu lub mieszkania.

Fornir w łazience

Marzy Ci się łazienka w industrialnym stylu? Zapewne potrzebny będzie Ci fornir kamienny. Ten innowacyjny materiał doskonale sprawdza się przy wykańczaniu łazienek z dwóch powodów.

Po pierwsze wygląda doskonale. Ogromne możliwości doboru koloru oraz fasonu sprawiają, że materiał ten pozwala uzupełnić niemal każdy styl wykończenia łazienki. Najlepiej współgra z drewnem, metalem oraz cegłą, stanowiąc wartość dodaną dla stylu industrialnego. Nie oznacza to jednak, że tylko w tym pomyśle na aranżacje można go wykorzystać. Równie dobrze poradzi sobie także w innych.

Drugim powodem, który przemawia za wykorzystaniem forniru w łazience są jego właściwości techniczne. Jest to materiał elastyczny, a jednocześnie w 100% wodoodporny. Nie musisz się więc martwić zalaniem ścian. Struktura forniru kamiennego nie ulegnie zniszczeniu.

Fornir kamienny w kuchni

Kamienna ściana w kuchni to doskonały sposób na ożywienie tej przestrzenii. Doskonale będzie ona uzupełniać ciemne mebli, tworząc z nimi industrialny charakter pomieszczenia.

Co ważne, kamienna tapeta jest materiałem na tyle miękkim i elastycznym, że może być on dowolnie przycinany. Dzięki temu materiał ten doskonale sprawdzi się do uzupełnienia braków i wolnych powierzchni, na przykład między szafkami.

Dodatkowo sam materiał nie jest narażony na działanie wody. Nie musisz się więc martwić, że Twoje ściany ulegną zniszczeniu.

Fornir kamienny w salonie

Salon to miejsce, w którym fornir kamienny czuje się najlepiej. To również przestrzeń, w której właściciele domów oraz mieszkań mają największe możliwości wykorzystania tego materiału.

Z powodzeniem można pokryć fornirem wszystkie ściany salonu. Warto jednak zwrócić baczną uwagę na wybór odpowiedniego odcienia, tak aby całość nie była zbyt przytłaczająca. Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie kamiennej tapety w salonie jest pokrycie przy jej pomocy tylko jednej ściany. Może to być na przykład ściana telewizyjna, która od tej pory będzie atrakcją samą w sobie, a nie tylko dodatkiem.

Fornir kamienny doskonale sprawdza się również jako materiał stanowiący tylko uzupełnienie głównego motywu. Przy jego pomocy mogą zostać oklejone fragmenty ścian, filarów lub murków.

Leave a Comment