Dom stary czy nowy? Które rozwiązanie będzie najlepsze?

Dom stary czy nowy – czasami ludzie mają wybór dotyczący tego, czy wolą wybudować sobie nowy dom czy też wyremontować stary. Nieraz zdarza się tak w przypadku, kiedy starsi ludzie chcą przepisać w testamencie swoje domy komuś z rodziny.

Dom stary czy nowy – które rozwiązanie będzie lepsze?

Bywa tak, że działka jest dostatecznie duża, aby wybudować sobie w niej swój własny nowy dom. Wszystko ma jednak swoje plusy i minusy. Otóż budowa nowego domu jest droższa. Trzeba wszystko zaczynać od nowa. Należy pociągnąć wodę i prąd do swojej budowy. Należy kupić nowy projekt domu, który także jest drogi. Tego wszystkiego można uniknąć wtedy, kiedy remontuje się stary dom. Dodatkowo w nowym musi być wykonany drenaż i różne inne podobne tego typu sprawy.

Stare domy wszystko to posiadają i nie trzeba będzie wydawać na to fury pieniędzy. Tak więc niewątpliwie koszt budowy domu jest większy niż remontowanie starego. Aczkolwiek mając nowy dom, ma się taki, o jakim się marzyło. Dodatkowo wszystko jest nowe. W starym domu nieraz trzeba zainwestować w remonty niewiele mniej pieniędzy, niż w budowanie nowego domu. Tapeta do salonu może się okazać najmniejszą inwestycją, gdyż wszystkie posadzki, okna mogą być do wymiany.

Bywa tak, że do wymiany jest dach. A wiadomo, że takowy jest bardzo drogi. Dodatkowo bywa tak, że w starym domu jest cała spleśniała podbitka dachowa. Wiadomo, że w starym drewnie mogą mieszkać robaki i trzeba będzie to wszystko wymienić. A koszt czegoś takiego także jest wielki.

Mówi się, że w starym domu nieustannie trzeba będzie coś remontować. Strop tak samo może nie być zbyt bezpieczny. Jednym z nowocześniejszych jest strop teriva. Mury są o wiele słabsze, niż teraz i nieraz będzie z nich odpadał tynk. Jest to więc denerwujące, jeżeli ktoś położy sobie na stare ściany nowy tynk dekoracyjny i takowy po chwili zacznie odpadać.

To jest tylko przykład, a takich sytuacji może być wiele w każdym przypadku. Tak więc nieraz warto zastanowić się, czy aby nie lepiej jest zainwestować w nową budowę domu. Wiadomo, że zliczając ile kosztuje budowa domu człowiek przeraża się, ale remonty starego domu nieraz wyjdą niewiele taniej, a potem będzie się kiedyś tego żałowało. Tak więc wygląda cała sytuacja dotycząca tego tematu. Ludzie mają o tym swoje zdanie, a więc podejmują takie decyzje, jakie według nich są słuszne.

COMMENTS

Leave a Comment