- Czym różnią się okna PCV od różnych producentów?
- Wkładki antywłamaniowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
- Woski zapachowe do kominka: Jak ich używać i co warto wiedzieć?
- Jak działają schodołazy i jakie mają zastosowanie w codziennym życiu?
- Czy kontenerowe stacje sprężonego powietrza są wyposażone w zbiorniki na sprężone powietrze?
Do czego służą bloczki fundamentowe?
Bloczki fundamentowe wykorzystywane są do wznoszenia fundamentów. Dzięki nim praca na budowie jest szybka i efektowna. Wykorzystywane są do wznoszenia ścian fundamentowych, części przyziemnej ścian nośnych. Wykorzystuje się je do budowy słupów, podmurówek pod ogrodzenie, murków i ścian działowych. Są mocne i trwałe.
Jak powstają bloczki fundamentowe?
Bloczki fundamentowe produkowane są z wysokiej klasy betonu. Dzięki temu są trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne, a także na wpływ wody zalegającej w gruncie. Są niepalne. Bloczki fundamentowe w Gryfinie powstają z cementu portlandzkiego, kruszywa i wody. Masa betonowa jest umieszczana w formach i wibroprasowana. Pozwala to na uzyskanie bloczków o jednolitej strukturze. Zapewnia im to trwałość i wysoką jakość. Dodatkowo każdy bloczek wygląda tak samo i ma jednakowe parametry techniczne.
Bloczki fundamentowe maja najczęściej postać prostopadłościanów, mających proste i równe krawędzie. Zdarza się, że bloczki mają zagłębienie, służące za uchwyty. Jednak najczęściej przenosi się je, chwytając od spodu.
Jakie zastosowanie mają bloczki fundamentowe?
Bloczki fundamentowe wykorzystuje się do budowania ścian fundamentowych. W niektórych przypadkach zastosowanie znajdują w budowie ścian piwnic, a także do wykonywania słupów i podmurówek oraz murków oporowych. Szczególnym rodzajem bloczków są pustaki wentylacyjne w Gryfinie, które wykorzystuje się do wykonania grawitacyjnych i mechanicznych kanałów wentylacyjnych, których zadaniem jest doprowadzenie świeżego powietrza do budynku oraz odprowadzenie zużytego powietrza na zewnątrz.
Jak kupić odpowiednie bloczki fundamentowe? Bloczki fundamentowe można kupić niemal wszędzie – w składach i marketach budowlanych czy u lokalnych producentów. Należy udać się do składu budowlanego i tak wybrać interesujące nas bloczki. To ważne, by były one dopasowane do potrzeb budowy. Bloczki fundamentowe zazwyczaj zajmują kilka palet. Dlatego też, dobrze, jeśli betoniarnia czy skład budowlany były wyposażone w specjalne pojazdy z HDS, które ułatwią transport produktów.