Dlaczego warto zdecydować się na plisy okienne?

Dekoracja okna to dopełnienie aranżacji danego pomieszczenia. W oknach można zawiesić firanki i zasłony lub bardziej nowocześnie, postawić na plisy okienne. To rozwiązanie, które nie tylko zapewni mieszkańcom prywatność, ale również przyozdobi okna. Plisy łączą w sobie funkcjonalność rolet i żaluzji oraz modny i estetyczny wygląd. Dlaczego warto na nie postawić?

Plisy okienne – czym są?

Plisy okienne to praktyczne osłony, które pozwolą na uchronienie wnętrz domowych czy biurowych przed promieniami słonecznymi. Plisy na Woli zapewniają poczucie prywatności. Są też prawdziwą ozdobą okna. Warto wiedzieć, że plisy okienne nie mają wiele wspólnego z żaluzjami. Zwijają się w harmonijkę, dzięki czemu możemy regulować przedostające się do pomieszczenia światło słoneczne. Za pomocą specjalnych sznurków, plisy można zwijać i rozwijać. Dzięki wyjątkowej konstrukcji to rozwiązanie daje nam możliwość swobodnego odsłonięcia okna wyłącznie od góry lub od dołu, a także jednocześnie z obydwu stron.

Zalety plis okiennych

Plisy okienne, podobnie jak rolety dzień noc na Woli, to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Jedną z nich jest zapewnienie prywatności mieszkańcom, a także regulacja dopływającego światła. Plisy możemy całkowicie podwinąć lub całkowicie zasłonić okno. Dzięki temu można je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki plisom okiennym można przesłonić zarówno górę, jak i dół czy środek okna. Można więc zasłonić wnętrze przed wzrokiem sąsiadów, jednocześnie pozwalając światłu słonecznemu na wpadanie do pomieszczenia.

Plisy okienne są solidnie wykonane, ale jednocześnie na oknie prezentują się delikatnie. Jakość wykonania i solidny materiał bez problemu sprawdzają się w codziennym funkcjonowaniu. Duży wybór kolorów pozwala na dobór plis do aranżacji danego pomieszczenia. Można postawić na plisy w delikatnych, stonowanych kolorach lub kolorach kontrastowych, a także wykonane zaciemniającego materiału. Wówczas świetnie sprawdzą się w sypialni. Może je bez problemu wyczyścić z kurzu.

Leave a Comment