Dekoracje, które ożywią każde wnętrze

Każda, nawet najlepiej dopracowana aranżacja wnętrz może nam się w końcu znudzić, jednak nie zawsze dysponujemy elastycznym budżetem zdolnym pokryć koszty przeprowadzenia mniejszego czy większego remontu. Istnieje jednak skuteczny sposób na szybką i sprawną metamorfozę wnętrza, nie narażając się przy tym na spore wydatki. Wybawieniem z aranżacyjnej nudy są domowe dekoracje, dzięki którym nadamy swojemu mieszkaniu nowego charakteru. Zatem w jakie dekoracje warto zainwestować?

Dekoracje do domu: ozdobne osłonki na doniczki

Żywe rośliny we wnętrzach dodają im wiele przytulności i kameralnego wyrazu, jednak zwiększenie ich kolekcji często bywa trudne ze względu na dość ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu. Jednak jednym z ciekawszych sposobów na ożywienie wnętrza jest zakup ozdobnych osłonek na doniczki. Można je znaleźć w każdym sklepie wnętrzarskim czy markecie budowlanym, a ich stosunkowo niskie ceny mogą pozytywnie zaskoczyć. Co więcej – bogate wzornictwo osłon na doniczki pozwala dostosować ich design do ogólnej koncepcji aranżacji nie tylko wnętrza, ale mieszkania jako spójnej całości.

Dekoracje do domu: designerska lampa

Czasem jeden nowy element dekoracji może całkowicie odmienić charakter wnętrza i do takich przedmiotów z pewnością należą lampy. Niezależnie od tego, czy nasze mieszkanie utrzymane jest w nowoczesnym stylu czy pozostajemy wierni klasycznym rozwiązaniom, nowa lampa zadziała z korzyścią dla ostatecznego wyglądu wnętrza. W najpopularniejszych sklepach wnętrzarskich czy marketach budowlanych nie brakuje ciekawych modeli, które wcale nie muszą kosztować fortuny. Zarówno lampy wiszące, jak i lampy stojące czy ścienne z pewnością wniosą do wnętrza nowy powiew świeżości.

Dekoracje do domu: tekstylia

Mała metamorfoza mieszkania nie może odbyć się bez nowych tekstyliów, które jak żadne inne dekoracje potrafią odmienić wystrój wnętrza i to zaledwie w mgnieniu oka. Od czasu do czasu warto rozważyć zakup nowych zasłon okiennych czy firanek, które dopełnią pozostałe wyposażenie mieszkania. Aby nie popaść w rutynę, warto również regularnie wymieniać poszewki na poduszki czy narzuty, których wybór w sklepach jest wyjątkowo ogromny.

Dekoracje do domu: gdzie szukać inspiracji?

Odświeżanie wnętrz przy minimum wysiłku i wydatków potrafi być niezwykle przyjemne, a zwłaszcza część zakupowa. Jednak wiele z nas prowadzi intensywny tryb życia, dlatego warto wybrać najmniej czasochłonne rozwiązanie. Wizyta w Złotych Tarasach to świetna okazja do poczynienia pierwszych kroków do udanej metamorfozy wnętrza – pomaga w tym obecność najpopularniejszych „sieciówek” wnętrzarskich, gdzie za niewielkie pieniądze można upolować prawdziwe „perełki”.

Kupując nowe dekoracje do swojego mieszkania warto skorzystać z okazji i odwiedzić kilka innych sklepów, z których możemy wyjść w pełni zadowolone. Nowy płaszcz jesienny czy para eleganckich botków poprawiają nastrój równie skutecznie jak nowe dodatki i akcesoria dekoracyjne. Na korzyść Złotych Tarasów, uważanych zresztą za najlepszą galerię handlową w Warszawie, gra nie tylko ich bogata oferta handlowa, ale i rozrywkowa, w której znajdziemy m.in. kino, mini-parki rozrywki dla dzieci czy rozbudowaną strefę gastronomiczną.

Leave a Comment