Ciepłe drzwi do domu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy kupnie drzwi zewnętrznych do naszego domu powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich estetykę, ale również na ich parametry techniczne. Drzwi powinny chronić dom przed chłodem, włamaniem oraz przed nadmiernym hałasem. Na co powinniśmy patrzeć wtedy, gdy chcemy kupić model zapewniający nam optymalną izolację?

Starsze drzwi montowane w domach nie są w stanie zapewnić właściwej izolacji. Modele produkowane przed laty nie były w żaden sposób izolowane, a także ich montaż nie był prowadzony z naciskiem na termoizolację. Nic więc dziwnego, że gdy nastaje zima, na korytarzach w domach ze starszymi drzwiami panuje nieprzyjemny chłód. To, oczywiście, przekłada się również na koszty ogrzewania.

Nowoczesne drzwi wejściowe są w stanie zapewnić nam właściwą ochronę także przed ucieczką ciepła. Są one wytwarzane z materiałów zapewniających im optymalną izolacyjność, na przykład wypełniane są styropianem, pianką poliuretanową lub wełną mineralną, a ich elementy ze względu na swoją konstrukcję nie przepuszczają dużych ilości ciepła.

Gdy chcemy kupić ciepłe drzwi zewnętrzne, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, aby sprawdzić ich współczynnik przenikania ciepła określany symbolem U. Wskazuje on, jak dużo ciepła będzie uciekało przed drzwi, dlatego im współczynnik U jest niższy, tym ich konstrukcja jest cieplejsza.

Najcieplejsze są drzwi z ociepleniem, najlepiej wykonane z drewna litego lub PCV. Drzwi stalowe nie będą w stanie zapewnić tak dobrych parametrów. Warto też pamiętać o tym, że jeżeli drzwi będą miały przeszklenia, te zwykłe spowodują obniżenie współczynnika przenikania ciepła, dlatego powinniśmy poszukiwać takich modeli, w których stosuje się przeszklenia o specjalnych parametrach.

Ważne są też uszczelki. Najlepiej poszukiwać drzwi z progiem z przekładką termiczną, która ogranicza ucieczkę ciepłą, a także specjalnymi podwójnymi lub podwójnymi uszczelkami.

W salonach zajmujących się sprzedażą drzwi możemy znaleźć szeroką gamę atrakcyjnych modeli. Warto wobec tego zapoznać się z pełną ofertą i wybrać najcieplejsze modele do swojego domu!

COMMENTS

Leave a Comment