Betonowe drewno zyskuje na popularności. Dlaczego?
Deski betonowe są znakomitą alternatywą dla naturalnego surowca. Coraz chętniej wykorzystywane jest zarówno do aranżacji wnętrz, jak i tarasów oraz ogrodów. Nic dziwnego. Nie tylko doskonale imituje naturalne usłojenie, ale także jest o wiele bardziej atrakcyjne dla naszego portfela.
Betonowe drewno i wykonane z niego deski do złudzenia przypominają te, które wykonane są z naturalnych materiałów. To idealny sposób, aby „oszukać czas”, gdyż są one bardzo odporne na działania zarówno czynników atmosferycznych, jak i wszelkie przetarcia. Często trzeba się naprawdę dokładnie przyjrzeć, aby rozpoznać w nich drewnianą imitację.
Deski betonowe – dlaczego akurat beton?
Niewątpliwym atutem betonu jest jego trwałość. W tym wypadku drewno przegrywa z nim z kretesem. To także znakomite rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę użytkowania. Beton jest znacznie bardziej odporny zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i użytkowanie. Nie wymaga także impregnacji i można z powodzeniem utrzymywać go w czystości za pomocą dedykowanych do tego środków. Deski z naturalnego drewna wymagają o wiele więcej nakładów pracy, a także cierpliwości.
W przypadku designu, to dostępne na rynku betonowe drewno pokazało, że można stworzyć produkt, który gołym okiem przypomina naturalne niemal w 100 procentach. Mowa zarówno o kolorystyce, jak i doskonale odtworzonym usłojeniu.
Betonowe drewno – gdzie można je wykorzystać?
Tego typu materiały najczęściej spotykane są w aranżacjach ogrodowych. Świetnie sprawdzają się jako wykończenie różnej maści alejek, ścieżek ogrodowych, podjazdów do posesji czy tarasów. Betonowe deski są bardzo plastyczne, co w praktyce oznacza, że dają duże pole do popisu w przypadku ich formowania. Charakteryzują się bardzo dobrą stabilnością wymiarową, dzięki czemu z powodzeniem można dokładnie wykonać zaprojektowane elementy.Nie bez znaczenia pozostają także jako elementy dekoracyjne wnętrz.
Na rynku dostępnych jest wiele modeli desek wykonanych z betonowego drewna. Do wyboru mamy zarówno różnorodne tonacje kolorystyczne, jak i gatunkowe. Dostępne są zarówno „klasyki”, jak i wyszukane, imitacje egzotyczne.