Zastosowanie piany montażowej

Piana montażowa to produkt, po który sięga się w trakcie wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych i remontowych. Służy do szybkiego uszczelniania małych i większych otworów. Przydaje się także do sklejania ze sobą elementów wykonanych z różnych materiałów. Jaki jest jej zakres zastosowań? Do czego konkretnie można jej użyć? Podpowiadamy.

Czym jest pianka montażowa i do jakich celów można jej użyć?

Piana montażowa to jeden z najpopularniejszych produktów służących do uszczelniania różnego rodzaju otworów na budowie i w trakcie małych i większych remontów. Na rynku można znaleźć różne ich rodzaje. Poszczególne produkty różnią się swoimi właściwościami i szybkością zasychania. Pienienie się substancji, czyli wzrost jej objętości, wywoływany jest na wskutek skomplikowanych procesów chemicznych. Do tego celu potrzebna jest odpowiednia wilgotność powietrza, a także właściwa temperatura. Większość dostępnych na rynku produktów przeznaczona jest do użytku w warunkach pokojowych. Można znaleźć także te do specjalistycznych zastosowań, przeznaczone na przykład do stosowania w niskich temperaturach.

Pianka montażowa to produkt, dzięki któremu można samodzielnie wypełnić mniejsze i większe szczeliny. Można jej użyć między innymi w przypadku montażu drzwi, progów, ościeżnic i pozostałych elementów. Świetnie sprawdza się na przykład w pracach remontowych, w których na skutek wilgoci lub uszkodzeń doszło do rozszczelnienia powierzchni między ramą okna i ścianą. Po piankę montażową sięga się także przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych, a więc w trakcie kładzenia lub wymiany rur. Jest ona odporna na działanie grzybów i pleśni, tym samym idealnie nadaje się także do pomieszczeń o dużej wilgotności.

Czym charakteryzuje się pianka montażowa niskoprężna?

Na rynku dostępna jest także pianka montażowa niskoprężna, która służy do specjalistycznych zastosowań. Jej charakterystyczną cechą jest duża elastyczność. Posiada także lepsze właściwości związane z izolacją akustyczną i termiczną. Dlatego głównie stosuje się ją w przypadku różnego rodzaju prac termomodernizacyjnych, a więc w momencie montażu warstw izolacyjnych na elewacjach i wymiany okien oraz drzwi. Używa się jej także w trakcie wykonywania ociepleń dachów, w tym w trakcie kompleksowego montażu uszczelnień do różnorakich elementów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza pianka montażowa niskoprężna Bostik DIY, która jest niezwykle prosta i intuicyjna w użytku, a przy tym bardzo wydajna. Można ją stosować na szeroki zakres podłoża, w tym zarówno na powierzchnie gładkie, jak i te chropowate.

Leave a Comment