Wkłady do zniczy – w jaki sposób je wybierać, by paliły się długo i efektownie?

Już wkrótce każdy z nas uda się na groby swoich zmarłych bliskich by złożyć tam kwiaty i uczcić ich pamięć. Nie da się ukryć, że Dzień Wszystkich Świętych jest co prawda dniem smutku i zadumy, ale także idealnym dniem ku temu, by w spokoju i ciszy wspominać tych, których nie ma już z nami. Zgodnie z naszą tradycją w tym szczególnym dniu decydujemy się na złożenie wieńców i zapalenie symbolicznego światełka. Znicze są bowiem dowodem na to, że pamiętamy i jednocześnie ich płomień symbolizuje nieustające życie. Oczywiście nie zawsze decydujemy się na zakup całkowicie nowych zniczy, a znacznie częściej decydujemy się na to, by wymienić ich wkład. Jednak jak wybierać wkłady do zniczy, by paliły się długo i efektownie?

Parafinowe wkłady do zniczy – czy są one najlepszym wyborem?

W przypadku wkładów do zniczy możemy mówić o tych, które wykonane są z parafiny, a także o modelach olejnych. Nie da się ukryć, że wkłady do zniczy z parafiny są o wiele lepszym wyborem. Co prawda, parafina nie dysponuje „czystym” spalaniem, jednak w kontekście zniczy na cmentarzu, nie będzie stanowiło to większej przeszkody. Dodatkowo parafinowe wkłady do zniczy palą się o wiele dużej i często dają one również znacznie większy i bardziej efektowny płomień. Z pewnością nie będzie problemu ze znalezieniem parafinowych wkładów do zniczy, gdyż to one dostępne są w o wiele większej ilości niż modele olejne. W przypadku tych wkładów do zniczy, z pewnością możemy mówić o optymalnym wyborze.

Pamiętajmy o wyborze odpowiedniego rozmiaru wkładu do zniczy

Wkłady do zniczy są absolutnie różnorodne. Znajdziemy na rynku wkłady do zniczy wyższe, niższe, grubsze i cieńsze. Jeśli jednak zależy nam na tym, by paliły się one długo i efektownie, musimy skusić się na dobranie ich odpowiedniego rozmiaru. W przypadku zbyt wysokich wkładów do zniczy, osłonka od świecy będzie odcinała dostęp tlenu, a co za tym idzie płomień szybko zostanie ugaszony. Pamiętajmy więc o tym, że odpowiednio dobrana wysokość wkładów do zniczy ma wpływ na długość ich palenia się.

A może elektryczne wkłady do zniczy?

Wśród wkładów do zniczy na rynku znajdziemy również modele elektryczne. Tego typu wkłady do zniczy działają na baterie, a co za tym idzie z pewnością będą się długo i efektownie palić. Jednocześnie tego typu wkłady do zniczy mają zupełnie inny wydźwięk. Nie oddają one klimatu i zadumy Dnia Wszystkich Świętych i są znacznym odstąpieniem od naszej tradycji. Nic bowiem nie zastąpi żywego i prawdziwego płomienia, zapalonego na grobie naszych bliskich.

Leave a Comment