Trendy we wnętrzach 2022 – sprawdź, co będzie modne

Najgorętsze trendy wnętrzarskie 2022 nawiązują przede wszystkim do funkcjonalności w duecie z zapewnieniem komfortu. Na pantałyku utrzyma się minimalizm oraz klasyka, ale nie zabraknie także nowoczesnych akcentów. Zadowoleni mogą być także amatorzy stylu retro – ten niewątpliwie będzie jednym z najbardziej gorących wnętrzarskich hitów w nadchodzących miesiącach. Na jakie dekoracje i style warto jeszcze postawić, aby wnętrza naszych mieszkań i domów prezentowały się modnie? Podpowiadamy.

Wnętrzarskie trendy 2022 – jaki styl będzie najważniejszy?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie ma takiego jednego. Na topie będzie kilka, które skradły serca światowej sławy projektantów oraz architektów wnętrz w roku ubiegłym. Wśród nich ważne miejsce zajmuje między innymi boho w którym królują naturalne materiały oraz bardzo oryginalne ozdoby. Dopełnieniem całości aranżacji jest duża ilość roślin, które wnoszą do wnętrz charakter i przytulność. Boho to naturalne kolory z klasyczną bielą i łagodnymi beżami w roli głównej.

W najnowszych wnętrzarskich trendach 2022 utrzymuje się także styl japandi. Jest to stawianie przede wszystkim na minimalizm, który przejawia się w łączeniu skandynawskiego podejścia do tematu aranżacji z japońskim. Tutaj mówimy przede wszystkim o przytulności oraz funkcjonalności. Warto także stawiać na styl art deco w którym króluje ekspresja okraszona ogromną dawką elegancji. Mamy tu do czynienia z szykownymi bibelotami oraz lustrami. Pamiętajmy też o symetrycznej organizacji przestrzeni. Rok 2022 będzie należał niewątpliwie do tych trzech stylów, jednak postawmy na ich nieco odmienioną, unowocześnioną formę. W praktyce oznacza to wprowadzenie do mieszkań i domów naturalnych, pastelowych barw, mebli w tak zwanych monokolorach, jak również naturalne materiały.

Trendy we wnętrzach 2022 – jakie materiały i tkaniny wybrać?

Modne wnętrza 2022 to przede wszystkim nawiązanie do natury, stąd też nie można o niej zapomnieć także w przypadku tkanin oraz materiałów, które będą je zdobić. Mowa zarówno o tekstyliach, jak również o meblach. Powraca moda na bambus. Wykonane z niego meble są bardzo gustowne i na pewno przetrwają lata. Wprowadzą do przestrzeni dużo swobody aranżacyjnej, świeżości i charakteru. Można także postawić na krzesła czy też fotele wykonane z ratanu. Nie bez znaczenia pozostanie także rola drewna, które jest przedstawicielem tak zwanej klasyki gatunku.

Modne wnętrza mieszkań i domów w 2022 nawiązują przede wszystkim do komfortu, który może zapewnić minimalistyczne, aczkolwiek funkcjonalne podejście do tematu aranżacji. Ważna będzie także rola ekologii.

Leave a Comment