Skręcanie mebli i ich montaż – jak to robić zgodnie ze sztuką?

Meblowanie mieszkania czy biura to wielkie wydarzenie. To dobór odpowiedniego koloru ścian, podłogi oraz mebli i dodatków. Wszystko musi ze sobą współgrać i pasować do siebie. Kupując meble dostajemy je w postaci wielu elementów, do samodzielnego złożenia. Jak się do tego odpowiednio zabrać?

Skręcanie mebli – jak zacząć?

Skręcanie mebli w Warszawie to nic innego, jak złożenie części i odpowiednie ich zamocowanie, by stanowiły całość. Pierwszym krokiem jest odnalezienie instrukcji, dzięki której będziemy wiedzieli, jakie elementy są nam potrzebne. Najczęściej w zestawie zawarte są także odpowiednie klucze imbusowe, śrubokręty czy kleje. Jednak młotek, wiertarkę czy wkrętarkę należy zadbać samodzielnie. By skręcanie mebli było efektowne, najlepiej wykonywać kolejne czynności zgodnie z kolejnością oraz opisem zawartym w instrukcji. Kolejnym krokiem jest przeliczenie elementów, które dostaliśmy w paczkach – liczba śrub, wkrętów, gwoździ, nakrętek, podkładek, bolców i wszystkich innych detali musi się zgadzać z tym, co napisano.

Co powinno znaleźć się w skrzynce montera mebli?

Biorąc się za montaż mebli biurowych w Warszawie, musimy przygotować sobie odpowiednie narzędzia. Nie wszystko dostaniemy w paczkach z elementami mebli. Samodzielne skręcanie mebli biurowych, najlepiej zlecić działowi technicznemu, który będzie dysponował odpowiednimi narzędziami. Choć dodawany do paczek z meblami, warto mieć swój klucz imbusowy, który pomoże zamontować śruby w drewnie czy płytach wiórowych. Przydadzą się także przyrządy miernicze, takie jak miarka, suwnica, poziomica. Przydadzą się do odpowiedniego zamontowania półek, tak by były powieszone prosto, by nic nie spadło na podłogę. Przy montażu mebli przyda się także zestaw kluczy nasadowych, wiertarka oraz młotek. Pamiętajmy, by narzędzia były wysokiej jakości, wówczas posłużą dłuższy czas.

Samodzielne skręcenie mebli wymaga doświadczenia i umiejętności czytania instrukcji. Bez tego, nie uda się prawidłowo zamontować mebli. Jeśli zależy nam na czasie i profesjonalnym montażu, warto to zlecić profesjonalistom.

Leave a Comment