Segregacja śmieci a ograniczony metraż

Jeśli ktoś na co dzień boryka się z niewielkim metrażem, to znalezienie wolnej powierzchni na postawienie kilku pojemników do segregacji śmieci będzie prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście dostępnych jest wiele praktycznych rozwiązań, które to ułatwią. Przykładem będą kosze do zabudowy, do zawieszenia na drzwiach lub ścianie. Ponadto przy większej ilości mniejszych pojemników będzie się je częściej opróżniać, a to z kolei przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnej woni. Segregacja śmieci jest nie tylko potrzebna, ale wręcz obowiązkowa.

Jak segregować śmieci w małym mieszkaniu?

W przypadku małego mieszkania trzeba liczyć się z ograniczonym metrażem, dlatego należy dobrze przemyśleć kwestię segregacji odpadów. Dobrym rozwiązaniem będą mniejsze, obrotowe lub wysuwane pojemniki wielokomorowe w szafce pod kuchennym zlewem. Nawet jeśli ktoś mieszka w kawalerce, to znajdzie na nie miejsce. W przypadku otwartej przestrzeni, czyli kuchni połączonej z salonem lub nawet innymi pomieszczeniami, kwestia higieny jest kluczowa. Nikt nie chce przecież bez przerwy psuć sobie nastroju, musieć wąchać nieprzyjemne zapachy wydobywające się z kosza na odpady. Należy wobec tego postawić na szczelnie zamknięte pojemniki do segregacji, aby przykra woń nie roznosiła się po całym domu. Kosze mogą być wyposażone w różny mechanizm otwierania: obrotowe, wysuwane, na pedał. W przypadku pojemników do szafki pod zlewem najlepsze będą modele obrotowe i wysuwane, co zapewnia wygodę użytkowania, łatwy dostęp do każdej komory. Jeśli komuś nie chce się ciągle schylać lub jest to dla niego problematyczne, to warto postawić na kilkukomorowe kosze na pedał.

W sprzedaży znajduje się wiele modeli pojemników do segregacji śmieci. Mogą mieć one nawet postać wysuwanych zestawów szufladowych i szafkowych. Ciekawą opcją są pionowe kosze wielokolorowe, modele do zabudowy, kosze szafkowe samootwierające się. Przy wybory pojemnika na odpady należy mieć na uwadze to, z jakich został wykonany materiałów, co wpływa na jego wytrzymałość, estetykę. Kosz powinien być komfortowy w użyciu, wyposażony w ergonomiczny mechanizm otwierania i szczelne pokrywy chroniące przed przykrymi zapachami. Wymagać należy mocnych rączek, łatwo wysuwających się komór, lekkości, bezproblemowego czyszczenia. Pojemniki do segregacji śmieci dostępne są w wielu rozmiarach, więc nie ma problemu z dopasowaniem odpowiedniej pojemności, zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami.

W sprzedaży znajdują się nawet kosze mobilne, wzbogacone o kółka, co stanowi dodatkowe udogodnienie. Na bogaty i zróżnicowany asortyment można liczyć przede wszystkim w sklepach internetowych, podobnie jak na atrakcyjne ceny, różne promocje i nawet kody rabatowe.

Leave a Comment