Schody strychowe – na co zwrócić uwagę? Jakie wybrać?

Strych, na którym składujemy zwykle różne rzeczy, z których rzadko korzystamy, nie jest zbyt często odwiedzanym miejscem. Dlatego przeznaczanie miejsca na stałe schody, z których korzysta się zaledwie kilka razy w roku, nie ma większego sensu. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się składane schody, które schowasz w dachu, gdy nie będą potrzebne. Sprawdź, na co warto zwróć uwagę, wybierając schody strychowe. 

Schody strychowe pozwolą Ci zaoszczędzić dużo miejsca

Jeśli nie urządziłeś sobie na strychu siłowni albo ciemni fotograficznej, prawdopodobnie nie odwiedzasz tego miejsca zbyt często. Po co więc marnować mnóstwo przestrzeni, jakiej potrzebują schody? Pewnie masz już sto pomysłów na to, co innego mógłbyś tutaj robić. A wejście na strych można zorganizować zupełnie inaczej. Przeglądając ofertę firmy S2-group szybko zauważysz, że dostępne są ciekawe propozycje montażu schodów strychowych.

Większość schodów strychowych wykonana jest z metalu (najczęściej stal lub aluminium) albo drewna. Konstrukcje metalowe zwykle są lżejsze i zajmują po złożeniu mniej miejsca. Konstrukcje drewniane lepiej pasują do stylu rustykalnego i zapewniają więcej ciepła. Uzyskuje się ten efekt zarówno dzięki właściwościom izolacyjnym drewna, jak i wrażeniu ciepła, z jakim zwykle kojarzą się przedmioty wykonane z tego materiału.

Jakie wybrać schody strychowe

Jeśli zdecydujesz się na schody strychowe, zwróć uwagę na kilka kwestii. Najlepiej poproś o możliwość przetestowania różnych rozwiązań i porozmawiaj ze znajomymi na temat ich opinii. Różne rozwiązania mogą w różnym stopniu spełniać Twoje wymagania i szkoda byłoby, gdybyś dopiero po montażu miał się przekonać, że wybrałeś niewłaściwie.

Jedną z najważniejszych rzeczy do sprawdzenia są kwestie bezpieczeństwa. Sprawdź, czy wymagasz od schodów, aby były wyposażone w poręcze. Ma to szczególne znaczenie, jeśli którykolwiek z przyszłych użytkowników jest w podeszłym wieku, albo może mieć problemy z zachowaniem równowagi na schodach.

Leave a Comment