Ogrodzenia betonowe – dlaczego warto na nie postawić?

Materiał z jakiego wykonane ma być ogrodzenie to częsty dylemat kupujących. Często wybór waha się pomiędzy ogrodzeniami betonowymi a ogrodzeniami drewnianymi. Oba rodzaje ogrodzeń mają swoje zalety i wady. No co zwrócić uwagę w przypadku ogrodzeń betonowych?

Ogrodzenia betonowe – jaka jest ich trwałość?

Beton to wytrzymały materiał, z którego wykonane są ogrodzenia betonowe modułowe. Beton nie ulega łatwo gniciu ani atakom owadów dzięki czemu ogrodzenia betonowe są bardzo wytrzymałe. Mocnym materiałem o udowodnionej długiej żywotności to podstawa solidnego ogrodzenia. W przeciwieństwie do drewnianych ogrodzeń ogrodzenia betonowe nie są z materiału degradowalnego. To zdecydowana przewaga betonu nad drewnem.

Ponieważ beton jest stosunkowo nieprzepuszczalny dla płynów, pleśń lub zgnilizna nie mogą łatwo przeniknąć do środka ogrodzenia betonowego. Oznacza to, że ​​wszystko, co próbuje wniknąć do środka prawdopodobnie zostanie na zewnętrznej warstwie betonu. Dlatego ogrodzenia betonowe modułowe są łatwe w utrzymaniu.

Aby ogrodzenie betonowe wyglądało jak nowe, co kilka miesięcy należy je dokładnie czyścić. Najlepiej myjką ciśnieniową. Twarda powierzchnia betonu będzie zawierać stosunkowo dużo brudu, który można jednak skutecznie usunąć.

Wytrzymałość ogrodzeń betonowych?

Ogrodzenia betonowe wytrzymują duże porywy wiatru w otwartych, odsłoniętych ogrodach.  Ulegają jedynie minimalnym uszkodzeniom. Jest to szczególnie widoczne na obszarach gdzie obserwować można silne wiatry. W takich okolicznościach drewniane ogrodzenia sprawdzają się zdecydowanie gorzej.

Ogrodzenia betonowe są zazwyczaj droższe w porównaniu do ich drewnianych odpowiedników. Betonowe ogrodzenia są ciężkie i często wymagają wielu osób do ich zainstalowania. Czasami zdarza się, że w betonie pojawi się małe pęknięcie lub odprysk. Wtedy woda może przedostać się w głąb betonu. Jeśli woda zamarznie, może to z czasem pogorszyć pęknięcie i naruszyć konstrukcję.

Leave a Comment