O czym pamiętać, urządzając łazienkę

Urządzając łazienkę, stajemy przed sporym wyzwaniem. Z powodu ograniczonego budżetu często musimy wybierać między jakością a ładnym wyglądem. Pamiętajmy jednak, że lepiej kupić dobry zestaw podtynkowy prysznicowy czy umywalkowy, ponieważ wymiana tych sprzętów może być o wiele kosztowniejsza, niż zakup właściwego produktu za pierwszym razem. Kierując się poniższymi wskazówkami, urządzenie łazienki będzie łatwe i przyjemne.

Pomoc fachowców

Zanim kupimy wszystkie niezbędne elementy armatury, glazurę i inne akcesoria, warto rozejrzeć się za dobrym specjalistą, który zajmie się remontem naszej łazienki. Przed podpisaniem umowy, powinniśmy dopytać czy fachowiec miał wcześniej do czynienia z zestawami podtynkowymi prysznicowymi lub brodzikiem podposadzkowym. Dzięki temu unikniemy eksperymentów na naszych sprzętach. Gdy już wybierzemy odpowiednią osobę, ustalmy wspólnie listę zakupów. Pamiętajmy, że o ile kwestie estetyczne zależą wyłącznie od nas, o tyle sprawy związane z hydrauliką lub glazurą lepiej powierzyć doświadczonemu pracownikowi. Takie fachowe porady pozwolą uniknąć kosztownych wpadek i zbędnych wydatków.

Między trendami a ponadczasową klasyką

Wchodząc do salonu z wyposażeniem łazienek, możemy dostać zawrotu głowy. Elementów wykończeniowych jest tak wiele, że w czasie zakupów najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty, który dobrze nam doradzi. Dzięki temu z łatwością zdecydujemy, czy wolimy zestaw podtynkowy prysznicowy, czy wystarczy nam wersja tradycyjna, montowana do ściany. Podobnie będzie w przypadku wspomnianego brodzika podposadzkowego lub zwykłego i toalety z kołnierzem albo bez. Doradca klienta pracujący w sklepie będzie mógł opowiedzieć o zaletach wszystkich rozwiązań i podpowie, która opcja sprawdzi się w naszych warunkach. W przypadku elementów montowanych pod glazurą zakładanie ich w odświeżanej łazience będzie wiązało się ze sporą rewolucją. M.in. dlatego takie produkty jak zastawy podtynkowe prysznicowe wybierane są głównie wtedy, gdy mamy do czynienia z wykańczaniem lokalu w stanie deweloperskim.

Urządzanie wnętrza łazienki jest prawdziwą przyjemnością, gdy nie ogranicza nas budżet, przestrzeń czy inne bariery nie do przejścia. Jeśli jednak skorzystamy z pomocy prawdziwych specjalistów, to nawet z ograniczonymi funduszami zamontujemy wymarzony, porządny zestaw podtynkowy prysznicowy, wykonamy wymyślne gzymsy podświetlane lampkami LED i wymurujemy ogromny prysznic z ukrytym pod posadzką brodzikiem. W końcu takiego remontu nie fundujemy sobie zbyt często, więc dobrze postawić na rozwiązania wysokiej jakości, które zmieszczą się w wyznaczonych przez nas widełkach cenowych.

Leave a Comment