Na czym polega obróbka CNC płyt meblowych?

Przemysł meblowy wykorzystuje najnowsze technologie, które gwarantują coraz bardziej dokładne i precyzyjne przycinanie materiałów. Coraz częściej wykorzystuje się obróbkę CNC płyt meblowych. W ten sposób można sobie zagwarantować maksymalnie efektywne wykonanie różnorodnych operacji na płytach drewnopochodnych, wiórowych albo laminowanych.

Dlaczego obróbka CNC jest tak popularna?

Technologie weszły prawdziwym przebojem do branży meblowej, ponieważ bardzo sprawdzają się w praktyce. Jeżeli inwestorzy zauważają, że szybciej i bardziej precyzyjnie można osiągnąć zamierzony efekt, to takie techniki zyskują na popularności. W efekcie więc na przykład Dorpol producent mebli na wymiar i inne firmy wykorzystują tego typu obróbkę gwarantującą cięcie płyt meblowych idealnych, jeśli chodzi o wymiary i kształty. Z wykorzystaniem narzędzia tnącego takiego jak piła tarczowa albo frez, CNC bardzo precyzyjnie wykonuje cięcia wzdłuż linii programowanych w oprogramowaniu sterującym.

Poza tym dobrze też sprawdza się wiercenie właśnie w ramach technologii CNC. To technika bardzo przydatna, dzięki której można uzyskać otwory na płytach meblowych w określonych miejscach i o określonych średnicach. To rozwiązanie wykorzystywane jest przy tworzeniu otworów na zawiasy, uchwyty albo montaż elementów mebla.

Komputerowa precyzyjność CNC

Precyzja jest głównym wyznacznikiem CNC i jest identyfikowana właśnie z tą technologią. Przykładem jest także frezowanie, a więc proces usuwania materiału z płyt meblowych w celu wykonania różnych profili, rowków, czy też nacięć i detali. Realizowana więc obróbka cnc płyt meblowych i blatów w Krakowie albo w innym mieście gwarantuje tworzenie bardzo oryginalnych ozdobnych wzorów, albo wycinanie zagłębień na powierzchniach materiału.

Inwestorzy mogą tu liczyć więc na całe mnóstwo korzyści gwarantowanych przez automatykę całego procesu. Największe zalety to, jak wspomnieliśmy precyzja, ale także powtarzalność i oszczędność czasu. Technologia ta zapewnia także realizację projektów bardzo nietypowych na indywidualne życzenie klienta.

Leave a Comment