Lampy łazienkowe – popularne modele. O czym pamiętać przy zakupie?

Lampa do łazienki to bardzo ważny rodzaj oświetlenia, ponieważ bardzo często łazienka nie ma okna, więc nie daje dostępu do naturalnego źródła światła. Czym warto kierować się przy zakupie oświetlenia łazienkowego?

Dobre oświetlenie łazienkowe – czyli jakie?

Wybierając oświetlenie do łazienki, warto zdecydować się na takie, które zapewnia odpowiednią jasność światła i jednocześnie pozwala na oświetlenie newralgicznych punktów w pomieszczeniu, czyli strefy przy umywalce oraz przy kabinie prysznicowej lub wannie.

Oczywiście, oświetlenie łazienkowe nie powinno być tylko praktyczne, ale także estetyczne, dlatego warto dobrać je do aranżacji wnętrza, by mogło ono prezentować się spójnie.

Nie można zapominać także o samej konstrukcji lamp. Łazienka jako pomieszczenie narażone na podwyższoną wilgoć będzie wymagała zastosowania lamp o podwyższonej szczelności, dlatego warto zawsze sprawdzić, czy wybrany model nadaje się do zastosowania w tym pomieszczeniu.

Ile lamp do łazienki?

Pojedyncza lampa w łazience to zbyt mało, ponieważ najczęściej nie jest ona w stanie zapewnić całkowitego oświetlenia pomieszczenia i wszystkich jego stref.

Zatem w łazience warto zaplanować przynajmniej dwa punkty świetlne, które dodatkowo można także uzupełnić o oświetlenie dekoracyjne, na przykład w postaci listew świetlnych przebiegających w ścianach, przy podłogach.

Dzięki zróżnicowanym źródłom światła korzystanie z łazienki może stać się bardziej komfortowe, a przez to codzienna higiena będzie przebiegała szybciej, bezpieczniej, dokładniej.

Gdzie kupić modne lampy do łazienki?

Stylowe oświetlenie łazienkowe można kupić obecnie w wielu sklepach. Są one dostępne w sklepach działających stacjonarnie, także w sklepach z wyposażeniem łazienek, a ponadto w sklepach internetowych.

Osobom planującym zakupić modne lampy Rybnik daje dostęp do modeli od najlepszych producentów. Działające w mieście salony oświetlenia oferują różnorodne propozycje do łazienek w każdym stylu.

Rodzaje lamp łazienkowych

Lampy łazienkowe dostępne obecnie w sklepach można podzielić na parę różnych kategorii. Co warto wybrać?

Plafony sufitowe

To bardzo często kupowane lampy do łazienek, które wyróżniają się płaską konstrukcją. Mogą być zasilane żarówkami albo wbudowanymi diodami LED. Do wyboru są różne kształty, na przykład kwadratowy, okrągły.

Lampy wiszące

Ciekawym pomysłem w łazience będzie zastosowanie lampy wiszącej, która wykorzystuje efektowny klosz szklany albo druciany.

Reflektory

Do łazienek często kupowane są reflektory, które mogą być umieszczone na listwie lub na okrągłej podstawie. Pozwalają na skierowanie światła w odpowiednią stronę.

Oczka świetlne

Montowane we wpuszczanym suficie albo natynkowo. Mogą mieć różne kształty i kolory.

Kinkiety

Lampy ścienne tego typu najczęściej umieszczane są przy lustrze łazienkowym. Najlepiej zamontować je po bokach, ponieważ pozwalają na równomierne oświetlenie twarzy.

Podświetlane lustro

Ciekawym pomysłem do łazienki będzie także podświetlane lustro, które bardzo ułatwia prowadzenie codziennych czynności w łazience.

Leave a Comment