Kosiarki – na jaki rodzaj postawić?

Kiedy stajemy się szczęśliwymi posiadaczami kawałka ziemi gotowej do zagospodarowania, bardzo często decydujemy się na trawnik. Przepiękny fragment zieleni tuż przy domu to marzenie niejednego człowieka. Możliwość spędzenia całych dni a w takim bliskim otoczeniu to naprawdę duży komfort i wypoczynek. Mimo tego trzeba dbać o nasze otoczenia. Na jaki rodzaj kosiarki warto postawić? Podpowiadamy.

Podstawowe rodzaje kosiarek

Wybór kosiarki Stihl w Krakowie zależy od wielu czynników. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych produktów. Podstawowe kryteria wyboru to wielkość trawnika, nierówność powierzchni, wysokość trawy oraz obecność krzewów czy też innych drzew. Do podstawowej typologii modeli zaliczają się kosiarki ręczne, w tym również rotacyjne, elektryczne, benzynowe oraz samojezdne. To, którą z nich wybierzemy, zależy od pewnych czynników, które powinnyśmy wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim jest to powierzchnia oraz ukształtowanie terenu. Inaczej będzie zachowywać się samo jeżdżąca kosiarka po płaskim terenie, a inaczej na trawniku pełnym zakamarków. Istotna jest również szerokość cięcia, a także posiadanie przewodu elektrycznego bądź jego bezprzewodowość. Nie można zapominać również o gabarytach urządzenia, funkcji zbierania trawy czy zwyczajnie kosztów, które trzeba wydać na zakup kosiarki.

Jaką kosiarkę wybrać?

Aby dokonać rozsądnego wyboru, najpierw musimy zdać sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę oczekujemy od danego produktu oraz jaką kwotą pieniędzy dysponujemy. Najważniejszym punktem odniesienia przy wyborze wydaje się być teren, na którym położony jest trawnik. Uznaje się, że do powierzchni mniejszej niż 50 metrów kwadratowych wystarczającym sprzętem okaże się kosiarka ręczna rotacyjna. Powyżej takiego metrażu lepiej będzie sprawdzać się kosiarka elektryczna. Warto zatem inwestować w sprzęt ogrodniczy w Krakowie ze względu na estetykę trawnika i jego żywotność. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowym wyglądem terenów zielonych wokół naszego domu.

Leave a Comment