Jakie projekty domów z garażem są warte zainteresowania?

Dla wielu osób idealny dom musi mieć garaż. I to nie byle jaki. Ale dopasowany do sylwetki całego budynku. Dlatego też dużo osób decyduje się na projekty domów z garażem, który mieści się w budynku i jest jego częścią. Jednakże są też osoby, które w obawie przed drganiem budynku czy spalinami woli mieć garaż osobno. Czy jest się czego obawiać? Ależ skąd! Nowoczesne projekty zapewniają, że nawet wjazd auta do garażu nie będzie odczuwalny w części mieszkalnej.

​Projekty domów z garażem – na co zwrócić uwagę?

Drugą z kolei kwestią, jaka jest najczęściej rozważana to, sprawa czy dom powinien być budynkiem parterowym, czy piętrowym. Oba projekty mają swoje zalety. Jednak zanim podejmiemy decyzję i zaczniemy wybierać projekty domów z garażem, które nam pasują, warto sięgnąć do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mówi on, jakiego rodzaju budynku mogą na danych działkach powstać. A jeśli go nie ma, musimy wystąpić o warunki zabudowy dla naszej działki. Mając je, możemy przebierać w ofertach.

Następna kwestia to sama parcela. Wąskie i długie działki, ciągnące się w głąb, mogą utrudniać wybranie projektu domu z garażem. Jednak działki płytkie, czyli długie i wąskie, ale usytuowane frontem do głównej ulicy, wręcz proszą się o garaż właśnie z przodu zabudowań. Działki kwadratowe również sprzyjają, aby garaż był zlokalizowany od frontu. A co, jeśli mamy działkę pochyłą? Nic nie szkodzi. Przeglądając różne opcje, można znaleźć też oferty domów z garażem w podpiwniczeniu. Czyli poziom niżej niż część mieszkalna. W podpiwniczeniu można również zaaranżować kotłownię czy pralnię. Zatem wybór takiego projektu, może być nawet bardziej praktyczny, niż na początku sądziliśmy.

​Modne projekty domów z garażem

Tak samo jak aranżacja wnętrz, tak i usługa projektowa budynku podlega modzie. Można więc wyróżnić projekty domów z garażem, które są po prostu modne i często wybierane. Wśród nich królują budynki o prostej formie. Geometryczne kształty takie jak prostokąt czy kwadrat, są też praktyczne do zaaranżowania. Ciekawym zabiegiem jest wstawianie dużych okien, a nawet okien narożnych, przez które mamy piękny widok i doskonałe oświetlenie domu.

Wśród popularnych projektów dużym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe oraz domy z poddaszem użytkowym, z lekko spadzistym dachem. Takie konstrukcje są ponadczasowe, ale też bardzo łatwo można w nich zaplanować układ wnętrza. Można też zauważyć, że obecnie modne jest przyozdabianie elewacji deskami. Ale nie na pełnych ścianach, a jako akcenty, które podkreślają formę domu.

​Projekty domów z garażem – metraż czy rozkład?

Niestety nie każda osoba, może pozwolić sobie na wybudowanie ogromnego domu, gdzie pomieszczeń będzie więcej niż domowników. Dlatego też nowoczesne projekty domów z garażem stawiają na funkcjonalność. Nawet w domu z garażem, który ma zaledwie 120 m kwadratowych powierzchni użytkowej, można zaaranżować trzy — cztery sypialnie. A więc i mniejsze projekty, mogą być dopasowane do wielopokoleniowej albo wielodzietnej rodziny. Dlatego można powiedzieć, że sam metraż domu, nie jest tak istotny jak układ pomieszczeń.

Szukając funkcjonalnej przestrzeni, warto przyjrzeć się projektom https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_jednorodzinnych_z_garazem_dwustanowiskowym.html. Wśród nich można znaleźć mnóstwo domów z garażem, które spełniają wymagania zarówno singla, jak i rodziny z kilkorgiem dzieci. A to wszystko dzięki dobrze zaplanowanemu rozkładowi pomieszczeń. Sprawnie wybierając, jakie pomieszczenia są nam potrzebne w nowym domu, możemy sprawić, że będzie on komfortowy niezależnie od bryły czy też wielkości. Dlatego patrząc na dostępne projekty, wybierzmy rozkład mieszkania jako priorytet komfortowego mieszkania.

Leave a Comment