Jaką wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie łazienki w prysznic. Nic w tym dziwnego. Kabina prysznicowa zapewnia funkcjonalność i komfort podczas kąpieli. Nie wiesz, jaką wybrać? Pomożemy Ci dokonać wyboru.

Funkcjonalna łazienka

To, w jaki sposób dobieramy całą armaturę w łazience, zależy głównie od metrażu pomieszczenia. Musi znaleźć się w niej miejsce na wiele niezbędnych rzeczy. Postawienie prysznica wiąże się również z wyborem odpowiedniego pod względem wielkości, jak i wyglądu. Każda z nich różni się wieloma cechami, które mogą nie sprawdzić się w naszym pomieszczeniu lub po prostu nie spełniać naszych oczekiwań. Jak więc wybrać ten idealny?

Wielkość oraz rodzaje pryszniców

Niezależnie od tego, czy nasza łazienka jest mała, czy duża możemy zdecydować się na prysznic otwarty lub zamknięty:

  • te zamknięte wymagają znalezienia odpowiedniego miejsca na ustawienie kabiny z brodzikiem. Są to głównie prysznice narożne o różnej wielkości, a w nich koliste, kwadratowe oraz prostokątne. Średnia wielkość prysznica wynosi 80×80 cm. Jednak, gdy nasze możliwości są inne, możemy zakupić mniejszy lub większy gabaryt. Kolejnym etapem wyboru jest dostosowanie brodzika. Te płytkie zalecane są głównie tam, gdzie nie ma dzieci. Głębokie zaś z powodzeniem zastąpią dzieciom tradycyjną wannę, dopóki nie będą w stanie kąpać się samodzielnie pod prysznicem. Głębokie brodziki mają również inne zalety. Posłużą nam do namoczenia prania, wyprania niewielkiego dywanu i sprostaniu innym domowym obowiązkom, czego nie zapewni brodzik płytki.
  • nowoczesne prysznice otwarte składają się z miejsca z wcześniej zamontowanym odpływem liniowym, które następnie zabezpiecza się za pomocą szklanej ścianki. Jest to coraz chętniej stosowane rozwiązanie, które będzie funkcjonalne dla wszystkich lubiących prostotę. Hartowane szkło jest odporne i gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Aranżacja wnętrza z prysznicem

Gdy już wiemy, jakie cechy podstawowe musi spełnić kabina prysznicowa, przychodzi czas na dopasowanie jej do wnętrza. Zasada jest prosta. W małych łazienkach sprawdzi się prysznic, który posiada przezroczyste drzwi. Optycznie powiększy przestrzeń. Jeżeli jednak będziemy czuć z tego powodu dyskomfort, wybór koloru i rodzaju frontów jest pokaźny. Wtedy najprościej dopasować ją do kolorystyki pozostałej armatury i całego wnętrza. Wiele rodzai nowoczesnych i oryginalnych kabin można obejrzeć w sklepie Bricoman: https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/kabiny-prysznicowe/kabina-bez-hydromasazu. Daj sobie czas na wybranie tego odpowiedniego, ponieważ jest to decyzja na długie lata.


Materiał zewnętrzny

Leave a Comment