Jak wybrać rolety?

Rolety można zamontować do ściany. Równie dobrze można je przytwierdzić do ramy okiennej. Do wyboru jest wiele rodzajów rolet okiennych. Pod uwagę na pewno należy wziąć to, w jakim pomieszczeniu rolety mają się znaleźć. 

Rolety inwazyjne i bezinwazyjne

Sprzedawcy rolet w swojej ofercie mają niekiedy także bramy przemysłowe. Nie o nich jednak będzie mowa, a o osłonach okiennych, jakie doskonale będą sprawdzać się w wielu domach. Aktualnie dostępne produkty można podzielić na:

  • inwazyjne – wymagają wywiercenia dziur w ścianie lub oknie. Są one dobre. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dziury wykonane w profilach okiennych mogą sprawić, że zostanie utracona gwarancja na przeszklenia. Zdecydowaną zaletą jednak jest to, że ich demontaż jest zdecydowanie łatwiejszy.
  • bezinwazyjne – wadą jest to, że w każdym przypadku ma się do czynienia ze skomplikowanym montażem. Zaletą jest to, że nie trzeba przy nich wykonywać dodatkowych dziur, jakie mogłyby wpłynąć na strukturę okna/ściany.

Decydując się na rolety koniecznością jest uwzględnienie własnych potrzeb. Tak, aby mieć pewność, że wybiera się opcję najlepszą z możliwych.

Rolety – ile one kosztują?

Jeżeli ktoś będzie decydował się na bramy przemysłowe, na pewno będzie uwzględniał ich koszt. Podobnie jest w przypadku rolet. Wiele osób będzie patrzyło na finalną cenę – z uwzględnieniem wszystkich okien, jakie znaleźć można w domach. Rolety w najprostszej wersji mogą kosztować już od 10 zł za sztukę. W wielu jednak przypadkach okazuje się, że nie jest to propozycja wystarczająca. Te rolety, jakie dodatkowo chowają się w kasecie (wewnętrzne i zewnętrzne) mogą kosztować nawet od 600 zł w górę. Z drugiej strony, nie każdy może pozwolić sobie na taką rozrzutność finansową. Jedno jest pewne – przed zakupem takich osłon okiennych należy spojrzeć na poszczególne rodzaje (np. rzymskie, plisowane), jakie dostępne są w sklepach. Pod uwagę na pewno należy wziąć materiał, z którego poszczególne osłony są wykonane.

Leave a Comment