Jak wybrać praktyczne szafki do kuchni?

Urządzanie kuchni to dla wielu inwestorów nie lada wyzwanie. Wnętrze to zwłaszcza w przypadku, kiedy jest połączone z salonem lub jadalnią, powinno być dopasowane stylistycznie do klimatu, który panuje w takim pomieszczeniu. Z drugiej strony jednak kuchnia musi być funkcjonalna, aby móc w niej łatwo i szybko przygotowywać swoje ulubione posiłki. Jednym z elementów, które musimy wybrać, urządzając taką przestrzeń, są szafki. Jakie powinny być? Podpowiadamy.

Z jakich materiałów wybrać szafki do kuchni?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na kupno gotowych mebli kuchennych, czy chcemy, aby zostały wykonane na zamówienie, na przykład przez stolarza, musimy zastanowić się, z jakiego materiału powinny być wykonane. Obecnie najczęściej konstrukcja takiego elementu produkowana jest z płyty MDF. Z kolei inny surowiec może być wykorzystany do tworzenia frontów.

W wielu miejscach wciąż można zamówić drewniane szafki kuchenne. W takim przypadku jednak należy liczyć się z dość wysoką ceną kompletu. Fronty z kolei mogą być wykonane z płyty MDF i na przykład imitować drewno. Dużą popularnością, zwłaszcza w nowoczesnych kuchniach, cieszą się jednak wersje laminowane, na przykład w kolorze białym, czarnym czy szarym. Front może być wykonany również z pleksi czy szkła.

Jakie wyposażenie szafek do kuchni wybrać?

Z punktu widzenia funkcjonalności kuchni, spore znaczenie ma wybrane przez nas wyposażenie szafek. Dużym udogodnieniem bez wątpienia są kosze cargo, czyli wyciągi podblatowe, które mogą pomieścić bardzo dużą ilość produktów spożywczych. Co więcej, dostępne są w wielu rozmiarach. Takie kosze dedykowane są już do szafek o szerokości 15-20 cm. Sporym ułatwieniem jest również system cichego zamykania. Obecnie znajdziemy też modele montowane na prowadnicach czy otwierane uchylnie w górę. Rozwiązania takie bez problemu można dopasować do swoich potrzeb, dzięki czemu kuchnia staje się bardziej funkcjonalna.

Jaki wybrać kolor szafek do kuchni?

Wiele osób, podczas wyboru szafek, zwraca szczególną uwagę na ich kolor. Ze względu na to, że kuchnia jest miejscem, w którym unosi się wilgoć, para wodna czy skropliny tłuszczu, wszelkie elementy znajdujące się w tym wnętrzu powinny być z jednej strony odporne na te czynniki, a z drugiej strony łatwe w czyszczeniu. Dlatego wybierając kolor szafek, warto zastanowić się, czy na konkretnym odcieniu nie będą zbyt szybko widoczne wszelkie zabrudzenia.

Leave a Comment