Jak szybko i niedrogo zrobić atrakcyjne ogrodzenie?

Ogrodzenie posesji zapewnia prywatność, bezpieczeństwo domownikom i ich czworonożnym pupilom. Niestety najczęściej tego typu zastosowanie jest niezwykle kosztowne, dlatego wiele osób poszukuje niedrogich, ale atrakcyjnych i przede wszystkim trwałych rozwiązań. Popularnym pomysłem na ogrodzenie jest zastosowanie gotowych płyt ogrodzeniowych.

Najważniejsze zalety płyt ogrodzeniowych

Panele ogrodzeniowe dobrej jakości powinny być wykonane z materiałów najwyższej klasy. Wśród takich rozwiązań wymienić można pręty stalowe ocynkowane. Pokrycie stali cynkiem sprawia, że płyty ogrodzeniowe są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne, nie zmieniają swojego koloru i nie korodują, dzięki temu zyskuje się ogrodzenie na lata, które przez długi czas będzie dekoracyjne. Panele są stosunkowo lekkie, a duży rozmiar wyrobu sprawia, że montaż jest sprawny, nieskomplikowany i szybki. Płyta ogrodzeniowa dostępna jest w wielu rozmiarach, chodzi tutaj nie tylko o jej szerokość, ale również o wysokość. Dzięki temu udaje się dostosować wielkość ogrodzenia do potrzeb inwestora. Panele wyglądają dobrze, są solidnie wykonane i nie rzucają się o oczy. Pasują do ogrodów nowoczesnych, klasycznych i naturalistycznych. Pięknie komponują się z zielenią, a w sąsiedztwie ogrodzenia można sadzić rośliny żywopłotowe. Dużą zaletą paneli ocynkowanych jest ich atrakcyjna cena — to bez wątpienia dużo tańsze rozwiązanie niż tradycyjne płoty.

Jak montować ogrodzenia panelowe?

Płyty ogrodzeniowe montuje się w prosty sposób. Pojedynczy panel jest dość sztywny, co znacznie ułatwia jego instalację. Każdy produkt należy zamontować do wcześniej wyznaczonych słupków. Płyty mocuje się przy pomocy dedykowanej obejmy. Taki uchwyt zapewnia doskonałą stabilizację, zabezpiecza panele i gwarantuje estetyczny wygląd ogrodzenia. Duże znaczenie ma również dobór słupków oraz ich umocowanie w podłożu. Teren pod słupkami powinien zostać utwardzony.

Gotowe płyty ogrodzeniowe są pomalowane proszkowo i ocynkowane, dzięki temu ogrodzenia nie trzeba malować. Punktowe zgrzewanie prętów odpowiada za solidne wykonanie oraz zwiększa trwałość ogrodzenia. Gotowy płot jest odporny nie tylko na uszkodzenia, sforsowanie, ale też na czynniki atmosferyczne. Siatki ogrodzeniowe stosuje się w na posesjach prywatnych, w miejscach publicznych, np. na boiskach szkolnych, placach zabaw. To też ekonomiczny i bezpieczny sposób ogrodzenia terenów wokół firm — magazynów, hal przemysłowych i parkingów prywatnych. Wysoki płot oraz gęste rozmieszczenie prętów zapobiega włamaniom.

Leave a Comment