Jak dobrze wybrać agregat prądotwórczy do kurnika? Podpowiadamy!

Fermy drobiu to miejsca, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Odpowiednie warunki dla kur wpływają później na ilość i jakość produkowanego mięsa oraz jajek. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na komfort hodowania kur jest prąd, generowany z sieci albo poprzez agregat prądotwórczy do kurnika. W jaki sposób dobrać odpowiedni element? Na co warto zwrócić uwagę?

Prąd dostarczany przez zewnętrzną firmę nie zawsze wystarczy. Nawet mała dostawa energii elektrycznej może przełożyć się na ogromne straty, liczone w dziesiątkach, a niekiedy i setkach tysięcy złotych. Z tego względu fermy drobiu muszą być zaopatrzone w zewnętrzne źródło zasilania. Tu pojawia się agregat prądotwórczy do kurnika, fermy drobiu.

Po co warto mieć agregat prądotwórczy do kurnika?

To urządzenie, które gwarantuje ciągłą dostawę prądu, na wypadek jakichkolwiek awarii instalacji elektrycznej czy przerwach w dostawie energii elektrycznej ze strony zewnętrznego dostawcy. Dlaczego to tak istotne? W przypadku takiego zaniku dostaw prądu, brak dogrzania kurnika może oznaczać m.in. brak ocieplenia grzęd, co skutkuje błyskawicznym padnięciem wielu sztuk drobiu.

W przypadku większych kur, wentylacja przy użyciu narzędzi elektrycznych powinna z kolei pracować bez przerwy, gdyż wysoka temperatura może również doprowadzić do ich śmierci, a w najlepszym przypadku (o ile mowa o nioskach), całkowitym braku efektywności w znoszeniu jaj.

Przedsiębiorca pod żadnym pozorem nie może więc dopuścić do przerw w dostawie energii elektrycznej – nawet na chwilę. Agregat prądotwórczy, który załączy się w awaryjnej sytuacji, ustabilizuje pracę urządzeń ogrzewających i wentylujących, nie doprowadzając do start w zwierzynie.

Jaki agregat wybrać do fermy drobiu?

Kluczowe jest jednak to, aby na fermie drobiu pracował odpowiedniej jakości agregat. W jaki sposób najlepiej go wybrać? Należy zwrócić uwagę na moc urządzenia, dostosowaną do potrzeb hodowli. Kluczowe jest także, aby agregat prądotwórczy do kurnika był bezpieczny podczas obsługi, stosunkowo cichy (dzięki temu nie będzie uciążliwy w eksploatacji dla ludzi i stresujący dla kur) oraz prosty w obsłudze. Dobrze, jeżeli posiada automatykę rozruchu – dzięki temu pracownicy fermy drobiu nie będą musieli go włączać za każdym razem, gdy pojawią się przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Podsumowując, agregat prądotwórczy do fermy drobiu to niezbędny element, zapewniający spokojną hodowlę, bez obaw o przerwy w działaniu specjalistycznych urządzeń. Instalowany sprzęt powinien mieć przy tym odpowiednią jakość, aby gwarantował bezpieczną i skuteczną pracę w każdych warunkach.

Leave a Comment