Dodatki łazienkowe – jak wykorzystać akcesoria łazienkowe do zmiany wyglądu całego pomieszczenia?

Przeprowadzenie generalnego remontu łazienki wraz ze zrywaniem glazury i wymianą wszystkich urządzeń sanitarnych wcale nie jest taką prostą sprawą, jakby się z pozoru mogło wydawać. Nie chodzi tylko o wysokie koszta, jakie się z tym wiążą, lecz również o ogrom prac, jakie przyjdzie nam wykonać. Alternatywą dla remontu jest zmiana dotychczasowych akcesoriów i dodatków łazienkowych, które dodadzą całemu pomieszczeniu charakteru i nowego wyglądu.

Użyj wzorów i kolorów

Zacznij od usunięcia wszystkich tych przedmiotów, które uznasz za stare, zniszczone, zużyte i tych, których z różnych przyczyn chciałbyś się pozbyć. Pozostaw tzw. bazę, czyli samą glazurę i urządzenia sanitarne, do których dobierzesz pozostałe elementy. Spójrz na to co zostało i oceń, czy cały wygląd łazienki jest tradycyjny i utrzymuje się w jednolitych kolorach, czy same płytki są tak charakterystyczne, że nie warto umieszczać w łazience dodatków, które mogłyby odwrócić od nich uwagę i całe pomieszczenie przytłoczyć.

Jeśli Twoja łazienka utrzymuje się w jasnych i stonowanych barwach, postaw na przyciągające oko dodatki takie jak akcesoria o stylistyce imitującej kamień lub wykończone drewnianymi akcentami. Doskonale odnajdą się w niej także kolorowe dodatki i przyciągające wzrok przedmioty. Całe pomieszczenie jest wyłożone ciemną glazurą a wanna czy umywalka jest tak charakterystyczna, że nic jej więcej nie potrzeba? Wybierz takie rzeczy, które będą swego rodzaju uzupełnieniem całości, a nie będą grać pierwszych skrzypiec.

Ładne i funkcjonalne

Twojej łazience z pewnością przyda się też wymiana baterii łazienkowych i przytwierdzonych do ścian dodatków na nowe. Kolekcja remer z pewnością spełni Twoje oczekiwania, jeśli lubisz klasykę i prostotę. Nie zapomnij też o podajniku do papieru toaletowego czy haczykach na ręczniki, które umożliwią bliski dostęp do nich po wyjściu z wanny czy spod prysznica.

Wygląd Twojej łazienki poniekąd świadczy o Tobie, dlatego zadbaj by zawsze było w niej schludnie, czysto i pachnąco. Odświeżacz powietrza to konieczność, gdy chcesz zrobić dobre wrażenie na swoich gościach i nie obawiać się ich wizyty. Lubisz od czasu do czasu wziąć długą i relaksacyjną kąpiel, podczas której zapominasz o wszystkich troskach i problemach dnia codziennego? Umieść w łazience pachnące świece i przyjemne dla oka dodatki, które Ci ten relaks umilą.

COMMENTS

Leave a Comment