Dlaczego warto wybierać trawniki rolowane?

Właściciele przydomowych działek chcąc mieć piękny i zadbany trawnik, coraz częściej wybierają trawę z rolki. Dzięki temu już po dwóch tygodniach mogą cieszyć się pięknym i zadbanym trawnikiem. Nie muszą czekać na wzrost trawy. Jakie są główne zalety trawy z rolki?

Trawa w rolce – dlaczego warto?

Przemiana kawałka ziemi w gęsty trawnik jest możliwa, dzięki trawie w rolce. To proste rozwiązanie pozwala szybko odmienić ogród. Trawniki rolowane w Ciechanowie to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób które nie lubią czekać na rezultaty. Trawnik można założyć w trakcie całego sezonu wegetacyjnego. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie terenu, warunki atmosferyczne nie mają wpływają na układanie trawnika. Trawa na rolce to trawa, która powstała z wysokogatunkowych nasion. Dzięki temu nie tylko ogranicza wzrost chwastów, ale również jest odporna na różne warunki pogodowe. Nie przemarza i dobrze znosi obfite opady. Trawnik wygląda zdrowo przez cały rok. Jego pielęgnacja nie jest trudna. Nie różni się niczym od pielęgnacji tradycyjnie wysiewanego trawnika. Potrzeba jest nawadniania, nawożenia i regularnego koszenia, aby cieszyć się piękną i zielona trawą we własnym ogrodzie. Trawa z rolki ułatwia zazielenienie nawet najbardziej trudnych terenów.

Jak położyć trawę z rolki?

Położenie trawy z rolki nie jest trudne, ale dobrze jest to zlecić fachowcom, którzy przygotują odpowiednio podłoże. Specjaliści, na przykład z firmy AMTRAW, podpowiedzą jaki gatunek trawy najlepiej się sprawdzi na danej działce i przeszkolą z odpowiedniej pielęgnacji.

Zanim trawa z rolki zostanie wyłożona, ważne jest wyrównanie podłoża. Aby trawa nie zgniła, wszelkie zagłębienia muszą zostać zniwelowane, by nie zbierała się w nich woda. Następnie należy wywalcować powierzchnię i dopiero na tak przygotowany grunt należy układać trawę. Najważniejsze to pamiętać o tym, by rolki były jednakowej długości i by miały taką samą grubość. Po położeniu rolki, nie powinno się po niej chodzić przez około tygodnia. Należy również dbać o regularne i codzienne podlewanie. W tym czasie trwa się ukorzeni i odwdzięczy się nam piękną zielenią.

Leave a Comment