Dach zielony – dlaczego jest tak popularny?

Zielone dachy cieszą się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu można zadbać o środowisko, ale także przyczynić się do polepszenia komfortu mieszkania. Dlaczego warto zdecydować się na zielony dach?

Czym jest dach zielony?

Dach zielony jak sama nazwa na to wskazuje jest to pokrycie dachowe zwane systemem odwróconym, na którego wierzchniej warstwie znajduje się roślinność intensywna i ekstensywna. Zaprojektowanie takiego dachu wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, zazwyczaj takie prace wykonuje się już na etapie projektowania budynku. Dlaczego warto? Zielony dach to lepsza izolacja termiczna oraz akustyczna, a także dobra ochrona przed pożarem. Dachy zielone są stosunkowo łatwe w montażu, do tego prezentują się niezwykle efektownie. Pozytywnie wpływają także na klimat, bo go łagodzą, rośliny zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się powietrza. 

Zielony dach w Podlaskim 

Komu zlecić zielony dach w Podlaskim? Najlepiej wybrać specjalistę z dużym doświadczeniem w branży, który wykonał nie jeden tego typu projekt. Chociaż teoretycznie montaż zielonego dachu nie jest trudny, to mimo wszystko trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Firmy wykonujące takie usługi można znaleźć bez większych problemów w internecie, warto porównać ceny, aby móc zdecydować się na najlepszą ofertę, która mieści się w naszym budżecie. 

Zielone dachy to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można cieszyć się z bardzo dobrych parametrów akustycznych i termicznych, jednocześnie wspieramy środowisko naturalne. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale Dach o powierzchni 15 m² w ciągu roku jest w stanie wyprodukować tlen dla 10 osób. Bez wątpienia jest to bardzo dobry wybór, dlatego należy wziąć je pod uwagę, gdy mamy w planach budowę domu. Architekci coraz częściej proponują rozwiązania o właściwościach ekologicznych.

Leave a Comment