Czym kierować się wybierając nowe mieszkanie?

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać, nie jest łatwą sprawą. Wiele osób jest przytłoczonych dużą liczbą dostępnych ofert. Co zatem należy wziąć pod uwagę decydując się na mieszkanie od dewelopera?

Poszukiwania warto rozpocząć od określenia metrażu, który będzie potrzebny do swobodnego życia i wykonywania codziennych czynności. Należy wziąć pod uwagę liczbę pokoi oraz ich powierzchnię. Trzeba zastanowić się, które urządzenia codziennego użytku będą nam potrzebne i oszacować czy dana nieruchomość będzie wystarczająca, aby je wszystkie pomieścić.

Trzeba także określić widełki cenowe, które zawężą poszukiwania. Istotne jest to, aby dokładnie oszacować kwotę posiadanych oszczędności lub kwotę kredytu, o który można realnie się ubiegać (najlepiej jednak szukać będąc już pewnym posiadania określonej gotówki). Kupując mieszkanie od dewelopera trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kwotę zakupu nowego mieszkania w stanie surowym, ale także podatek, cenę wykończenia, robociznę oraz koszt nabycia niezbędnych urządzeń (takich jak pralka, lodówka itd.).

Bardzo dużo osób – które chcą kupić mieszkanie od dewelopera – wcześniej szuka konkretnych cen, które obowiązują za metr kwadratowy w danej lokalizacji. Jest to bardzo dobre podejście do tematu. Wszystko dlatego, że dzięki temu można oszacować czy dana nieruchomość posiada atrakcyjną, odpowiednią czy nieco zawyżoną cenę (przyda się to też w trakcie negocjacji). Jak to zrobić? Wystarczy wpisać hasło w Google nowe mieszkania Bydgoszcz i obliczyć, jakie są standardowe ceny za metr kwadratowy w konkretnych lokalizacjach tego miasta.

Ważna jest także lokalizacja. Należy szukać nowych mieszkań, które będą znajdowały się niedaleko miejsca pracy czy szkoły, do której będzie można codziennie zawozić dzieci. Osoby, które chcą mieć blisko do wszystkich najważniejszych instytucji, powinny zdecydować się na nowe mieszkania w centrum. Ludzie, którym zależy na nieco większym spokoju zazwyczaj wybierają nieruchomości zlokalizowane na obrzeżach (które cechują się też niższymi cenami).

Warto zwrócić również uwagę na którym piętrze znajduje się dane mieszkanie (są też nieruchomości zlokalizowane w suterenach czy na poddaszach). Osoby, które zamierzają kupić nieruchomość od dewelopera powinny dowiedzieć się też czy posiada ona balkon, garaż, miejsce parkingowe, piwnicę, ogródek, taras czy windę. Wszystko po to, aby lepiej zaplanować wszystkie wydatki (na przykład brak garażu oznacza konieczność wykupu miejsca parkingowego itd.) i podjąć dobrą decyzję.

Gdzie znaleźć najlepsze nieruchomości? Najlepiej wejść na stronę tabelaofert.pl. Znajdują się tam nowe mieszkania, które różnią się między sobą liczbą pokoi, powierzchnią, cenami czy lokalizacją – każdy może znaleźć coś dla siebie. Cechą wspólną jest zaś nienaganny stan, ponieważ oferty pochodzą wyłącznie od profesjonalnych i uczciwych deweloperów.

COMMENTS

Leave a Comment