Czym kierować się przy wyborze materaca?

W życiu każdego człowieka sen odgrywa istotną rolę. Średnio przesypiamy od siedmiu do dziewięciu godzin, przede wszystkim po to, by się zregenerować, wyciszyć, nabrać sił na kolejny dzień i odpocząć. Sen jest pewną formą resetu, dlatego tak ważne jest, by mieć do niego odpowiednie warunki. Zapewnić je może odpowiednio dobrany materac. Czym jednak kierować się przy jego wyborze?

Stopień twardości materaca

Zastanawiasz się, czy wybrać materac miękki, średniotwardy czy twardy? Może to być trudne, szczególnie że każda partia ciała wymaga innego podparcia. Z tego powodu warto zastanowić się nad wyborem materaca strefowego, który dopasowuje się do ludzkiego ciała i jego kształtów.

Przy wyborze materaca warto także wziąć pod uwagę swój wzrost i wagę ciała. Im jest ona wyższa, tym twardszy powinien być model materaca. W sprzedaży spotyka się produkty oznaczone poziomem twardości, który symbolizuje litera „H”. Te, przy których widnieje cyfra „1”, należą do najbardziej miękkich. Im wyższa cyfra, tym twardszy materac. Jeżeli z materaca korzystają pary, wtedy należy uwzględnić potrzeby i preferencje obu stron. Materace Koło w Białymstoku to różnorodny asortyment, który jest odpowiedzią na oczekiwania każdego klienta.

Materace piankowe i sprężynowe

Kolejny sposób podziału materaców wyróżnia te wykonane z pianki i sprężynowe. Materace piankowe Koło charakteryzują się zróżnicowanym poziomem gęstości i dopasowywania się do korzystających z nich osób. Bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki, zapewniając tym samym komfort podczas snu i odpoczynku. Z kolei materace sprężynowe cechuje zróżnicowana gęstość rozłożenia wspomnianych sprężyn. Im jest ich więcej, tym bardziej wygodny jest dany produkt.

Różnice między jednym a drugim typem materaca opierają się przede wszystkim na materiałach i technologii, która wykorzystana została do ich produkcji. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto go przed zakupem przetestować, by mieć pewność, że korzystanie z niego w trakcie snu przyniesie użytkownikowi należny mu komfort.

Leave a Comment