Baterie prysznicowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Coraz więcej osób decyduje się na montaż prysznica kosztem wanny. Taki wybór zdecydowanie nie dziwi. Kabina prysznicowa z łatwością zmieści się nawet w najmniejszej łazience, a sam proces mycia jest szybszy niż długa kąpiel w wannie. Czym więc kierować się przy wyborze baterii prysznicowej? Podpowiadamy.

Jakie rozróżniamy rodzaje baterii prysznicowych?

Baterie prysznicowe należy podzielić na trzy główne typy. Pierwsze z nich to tzw. baterie natynkowe. W przypadku tego rodzaju cała bateria znajduje się na ścianie i jest podłączona bezpośrednio do rur. Alternatywnym typem są baterie podtynkowe. Ich charakterystyką jest to, że jedynie część jest schowana w ścianie. Są one chętniej wybierane ze względu na mniejszą ilość zajmowanego miejsca. Warto jednak wiedzieć, że należy je zamontować przed położeniem glazury.

Ostatni rodzaj to baterie prysznicowe jednopunktowe. Posiadają one zamocowany na stałe do ściany uchwyt, którego nie możemy swobodnie dopasować do własnych potrzeb. Mocno odbija się to na praktyczności. Z tego powodu nie jest to dobre rozwiązanie dla pryszniców, z których korzystają osoby o różnym wzroście.

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy zakupie baterii prysznicowej?

Najważniejszym czynnikiem, który należy uwzględnić jest waga. Cięższe baterie prysznicowe mają grubsze ściany, co sprawia, że są mniej podatne na przeciekanie. Do swoich potrzeb warto także dostosować ilość uchwytów. Jeden z nich może odpowiadać za ciśnienie wody, podczas gdy inne za regulację temperatury.

Najistotniejszą częścią baterii prysznicowych jest głowica. Warto postawić na taką dobrej jakości, która zadba o odpowiednią regulację mieszania się wody ciepłej i zimnej. Elementem, na który warto zwrócić uwagę jest także korpus baterii. Powinien być on wykonany z solidnego materiału jak mosiądz, czy nikiel. Wymienione części baterii prysznicowej są także istotne przy wyborze innych akcesoriów łazienkowych, takich jak np. bateria umywalkowa nablatowa.

Leave a Comment