Sypialnia w stylu prowansalskim

Jeśli chcesz stworzyć w sypialni słoneczny klimat, możesz pomyśleć o aranżacji w stylu prowansalskim. Mowa o wprowadzeniu lawendowych akcentów oraz pastelowych barw. 

Pierwsze skojarzenie z Prowansją – lawenda. Docenili ją także impresjoniści. W Polskich domach wiedzie ona coraz większy prym. Wielu z nas stosuje aranżacje specyficzne dla jej barwy w materiałach dekoracyjnych czy dekoracjach. Dobrze sprawdzają się one zarówno w kuchni, salonie, jak i sypialni nadając wnętrzu słoneczny klimat.

Sypialnia w stylu prowansalskim – postaw na pastele

W palecie kolorystycznej stylu prowansalskiego prym wiodą pastele, delikatne kremy oraz beże, a także subtelne róże i błękity. Warto także postawić na oliwkową zieleń oraz słoneczną żółć połączone z ponadczasową bielą.

Prowansja to także piękno natury i prostota. Wprowadźmy te akcenty do aranżacji poprzez zastosowane naturalnych tkanin – bawełny. Dobrze sprawdzą się także wiklinowe ozdoby, czy płócienne koszyki do przechowywania drobiazgów. Świetnie sprawdza się także dekorowana ceramika.

POLECAMY:   Lustra łazienkowe najbardziej funkcjonalne rozwiązania - inspiracje

Aranżacja sypialni w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu prowansalskim – drewno

Drewno we wnętrzach prowansalskich pojawia się głównie w dodatkach, na ścianach czy też sufitach. Nie można też nie wspomnieć o podłodze. W tym ostatnim warto postawić na drewno bielone. Można nim z powodzeniem zastąpić panele laminowane. Warto wybrać te z tzw. V-fugą, czyli ze ściętymi krawędziami.

Pamiętajmy o tym, żeby mówiąc o sypialni i stylu prowansalskim, nie mieć na uwadze jedynie kobiet. Mężczyźni także mogą poczuć się w niej komfortowo. Pamiętajmy, że projektując wnętrze zgodnie z określonym kierunkiem aranżacji, nie musimy ściśle trzymać się wszystkich wytycznych.

źródło: RuckZuck

Komentarze

  • Kinia

    O rety, ale piękne aranżacje, aż chce się tam położyć i odpocząć po całym dniu 🙂

  • Maruuu

    Ja też uważam,że super. Ale rzeczywiście w takim pomieszczeniu byście zasneli? ja chyba bym bardziej jeszcze się pobudziła do życia

  • Monia

    Ja mam podobnie w swojej sypialni i uważam, że jest naprawdę super. odpoczywam i nawet zimą czuje się tak jakby lato było za okne.

  • Dla mnie styl prowansalski to koniecznie z jakimś antycznym dodatkiem, drewnianą ramą, emaliowanymi starociami itp…

Zostaw komentarz