Przygotowania do wiosennego remontu czas zacząć!

Przygotowania do wiosennego remontu czas zacząć!

Zimowe dni coraz mniej dają się we znaki. Dłużej cieszymy się światłem naturalnym, a i słońce coraz częściej przebija się przez chmury. Ponadto wyższa temperatura panująca na zewnątrz sprawia, że chętniej bierzemy się za generalne porządki. Planujemy również naprawy, remonty, przemeblowania. Do kalendarzowej wiosny pozostało coraz mniej dni, dlatego do planowanych prac remontowych warto zacząć przygotowywać się już teraz!

Czytaj dalej

Schody betonowe czy drewniane? Które zastosować w domu?

Schody betonowe czy drewniane? Które zastosować w domu?

Schody stanowią jeden z ważniejszych elementów komunikacyjnych w domu. Od ich kształtu i materiału wykończeniowego w dużej mierze zależy wygoda codziennego użytkowania. Schody betonowe czy drewniane – ten dylemat dotyczy wielu prywatnych inwestorów stojących przed wyzwaniem budowy domu. Które z tych rozwiązań niesie ze sobą więcej korzyści? W tym tekście pokusimy się o krótkie porównanie dostępnych możliwości.

Czytaj dalej

Wałki malarskie

Wałki malarskie

Ktoś mógłby powiedzieć, że pomalowanie ściany czy innej powierzchni to nic trudnego. A jednak – to, że wybór wałków malarskich jest tak szeroki wcale nie jest bezpodstawne. Wbrew opiniom laików każdy szczegół, nawet długość włosia czy rodzaj materiału, z którego wykonano dany wałek jest istotny. Wybór odpowiedniej farby to tylko jeden z etapów procesu przygotowań – poniżej wyjaśniamy, dlaczego.

Czytaj dalej
1 2 3