Ogrodzenia betonowe – dlaczego warto na nie postawić?

Materiał z jakiego wykonane ma być ogrodzenie to częsty dylemat kupujących. Często wybór waha się pomiędzy ogrodzeniami betonowymi a ogrodzeniami drewnianymi. Oba rodzaje ogrodzeń mają swoje zalety i wady. No co zwrócić uwagę w przypadku ogrodzeń betonowych?

Ogrodzenia betonowe – jaka jest ich trwałość?

Beton to wytrzymały materiał, z którego wykonane są ogrodzenia betonowe modułowe. Beton nie ulega łatwo gniciu ani atakom owadów dzięki czemu ogrodzenia betonowe są bardzo wytrzymałe. Mocnym materiałem o udowodnionej długiej żywotności to podstawa solidnego ogrodzenia. W przeciwieństwie do drewnianych ogrodzeń ogrodzenia betonowe nie są z materiału degradowalnego. To zdecydowana przewaga betonu nad drewnem.

Ponieważ beton jest stosunkowo nieprzepuszczalny dla płynów, pleśń lub zgnilizna nie mogą łatwo przeniknąć do środka ogrodzenia betonowego. Oznacza to, że ​​wszystko, co próbuje wniknąć do środka prawdopodobnie zostanie na zewnętrznej warstwie betonu. Dlatego ogrodzenia betonowe modułowe są łatwe w utrzymaniu.

Aby ogrodzenie betonowe wyglądało jak nowe, co kilka miesięcy należy je dokładnie czyścić. Najlepiej myjką ciśnieniową. Twarda powierzchnia betonu będzie zawierać stosunkowo dużo brudu, który można jednak skutecznie usunąć.

POLECAMY:   Daszki ogrodzeniowe - 3 aspekty, które świadczą o ich jakości

Wytrzymałość ogrodzeń betonowych?

Ogrodzenia betonowe wytrzymują duże porywy wiatru w otwartych, odsłoniętych ogrodach.  Ulegają jedynie minimalnym uszkodzeniom. Jest to szczególnie widoczne na obszarach gdzie obserwować można silne wiatry. W takich okolicznościach drewniane ogrodzenia sprawdzają się zdecydowanie gorzej.

Ogrodzenia betonowe są zazwyczaj droższe w porównaniu do ich drewnianych odpowiedników. Betonowe ogrodzenia są ciężkie i często wymagają wielu osób do ich zainstalowania. Czasami zdarza się, że w betonie pojawi się małe pęknięcie lub odprysk. Wtedy woda może przedostać się w głąb betonu. Jeśli woda zamarznie, może to z czasem pogorszyć pęknięcie i naruszyć konstrukcję.

Leave a Comment