Na co zwrócić uwagę aby sprzedaż korzystnie nieruchomość? Doradzamy

Na co zwrócić uwagę aby sprzedaż korzystnie nieruchomość? Doradzamy

Sprzedaż nieruchomości to poważna decyzja, która wiąże się z dużymi pieniędzmi. Zanim jednak podejmie się taką transakcję, warto dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak przebiega cały proces i jakie są na to sposoby. Warto także zasięgnąć opinii fachowców, którzy doradzą jak krok po kroku przygotować się do sprzedaży nieruchomości. Poniższy artykuł przybliży najważniejsze aspekty tego tematu.   1. Sporządź listę atutów i wad nieruchomości   Przede wszystkim, gdy chcesz sprzedać nieruchomość, musisz zwrócić uwagę…

Czytaj dalej

Olsztyn – zamieszkać w stolicy Warmii

Olsztyn – zamieszkać w stolicy Warmii

Olsztyn, stolica Warmii, jeszcze kilka lat temu był miastem mocno niedocenianym. Dziś miejski potencjał wykorzystują nie tylko pracodawcy, ale i deweloperzy, którzy coraz liczniej realizują swoje inwestycje. Obecność akwenów i duża powierzchnia terenów zielonych sprzyjają nie tylko zdrowym płucom, ale i aktywnościom na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

Pompa ciepła powietrze-woda – dlaczego warto w nią inwestować?

Pompa ciepła powietrze-woda – dlaczego warto w nią inwestować?

Mieszkańcy domów jednorodzinnych bądź bliźniaków często mają zagwostkę, w jaki sposób ogrzewać wodę. Można korzystać z zewnętrznych źródeł ogrzewania, jednak częstym wyborem jest pompa ciepła. Jej coraz szersza dostępność pozwala na zakup takiego sprzętu coraz niższym kosztem. Czym jest i dlaczego warto w nią inwestować? Podpowiadamy.

Czytaj dalej

Wykończenie mieszkań – stan “pod klucz”

Wykończenie mieszkań – stan “pod klucz”

Każdy, kto brał udział w transakcji kupna nieruchomości na rynku wtórnym bądź pierwotnym z pewnością choć raz zetknął się ze sformułowaniem: standard wykończenia mieszkania. Określenie to informuje najczęściej o wykończeniu mieszkania „pod klucz” lub też w standardzie deweloperskim. Czym charakteryzuje się opcja urządzenia mieszkania “pod klucz”? Co odróżnia ten rodzaj stanu wykończenia od standardu deweloperskiego? Wszystkie te wątpliwości omówiliśmy w dalszej części artykułu – zapraszamy! Spis treści: Wykończenie mieszkania “pod klucz” – zakres prac Standard…

Czytaj dalej

Jak dbać o panele fotowoltaiczne?

Jak dbać o panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne stały się popularnym sposobem na zasilanie domu lub firmy. Od niedawna uznawane są za jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie. Na ich kupienie decyduje się coraz więcej osób. Przynoszą wiele korzyści, jednak by móc z nich korzystać konieczne jest prawidłowe ustawienie paneli słonecznych i zadbanie o ich czystość. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne nie tylko działają sprawnie i są w stanie wygenerować naprawdę sporo prądu stałego, ale co więcej wydłuża się ich żywotność.

Czytaj dalej

Budowa domu – jak ją przyspieszyć?

Budowa domu – jak ją przyspieszyć?

Plac budowy to jedna wielka niewiadoma. Wystarczy jedn niewielkie opóźnienie na jednym z pierwszych etapów budowy domu, aby cały harmonogram automatycznie uległ zaburzeniu. Trudności z zachowaniem ciągłości prac budowlanych mogą być spowodowane mniejszymi bądź poważniejszymi problemami technicznymi lub logistycznymi, na które często nie mamy większego wpływu. Tempo budowy domu można jednak skutecznie przyspieszyć i to bez uszczerbku na jakości wykonania konstrukcji. Jak to zrobić?

Czytaj dalej
1 2 3