Wykończenie mieszkań – stan “pod klucz”

Wykończenie mieszkań – stan “pod klucz”

Każdy, kto brał udział w transakcji kupna nieruchomości na rynku wtórnym bądź pierwotnym z pewnością choć raz zetknął się ze sformułowaniem: standard wykończenia mieszkania. Określenie to informuje najczęściej o wykończeniu mieszkania „pod klucz” lub też w standardzie deweloperskim. Czym charakteryzuje się opcja urządzenia mieszkania “pod klucz”? Co odróżnia ten rodzaj stanu wykończenia od standardu deweloperskiego? Wszystkie te wątpliwości omówiliśmy w dalszej części artykułu – zapraszamy! Spis treści: Wykończenie mieszkania “pod klucz” – zakres prac Standard…

Czytaj dalej

Jak dbać o panele fotowoltaiczne?

Jak dbać o panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne stały się popularnym sposobem na zasilanie domu lub firmy. Od niedawna uznawane są za jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie. Na ich kupienie decyduje się coraz więcej osób. Przynoszą wiele korzyści, jednak by móc z nich korzystać konieczne jest prawidłowe ustawienie paneli słonecznych i zadbanie o ich czystość. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne nie tylko działają sprawnie i są w stanie wygenerować naprawdę sporo prądu stałego, ale co więcej wydłuża się ich żywotność.

Czytaj dalej

Budowa domu – jak ją przyspieszyć?

Budowa domu – jak ją przyspieszyć?

Plac budowy to jedna wielka niewiadoma. Wystarczy jedn niewielkie opóźnienie na jednym z pierwszych etapów budowy domu, aby cały harmonogram automatycznie uległ zaburzeniu. Trudności z zachowaniem ciągłości prac budowlanych mogą być spowodowane mniejszymi bądź poważniejszymi problemami technicznymi lub logistycznymi, na które często nie mamy większego wpływu. Tempo budowy domu można jednak skutecznie przyspieszyć i to bez uszczerbku na jakości wykonania konstrukcji. Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Mieszkania w Smolcu

Mieszkania w Smolcu

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych, bardziej strategicznych decyzji, jakie są podejmowane przez ludzi. Wymaga na pewno bardzo szczegółowej analizy, bardzo głębokich przemyśleń. Zakup mieszkania to szereg decyzji, aczkolwiek wiele osób mimo wszystko nie dokonuje takich wyborów, z których potem jest w pełni zadowolonych. Jako HLM Deweloper, stykamy się z wieloma klientami, z wieloma wyborami, z wieloma dylematami klientów. Chcąc wyjść im na przeciw, stworzyliśmy inwestycję mieszkaniową o nazwie Przyjazny Smolec.

Czytaj dalej

Jakie warunki musi spełniać mieszkanie, aby zostać apartamentem?

Jakie warunki musi spełniać mieszkanie, aby zostać apartamentem?

Różnica między apartamentem i mieszkaniem staje się coraz bardziej płynna. Wśród ogłoszeń na portalach branżowych, określenie apartament często używane jest w odniesieniu do nowego lub wyremontowanego mieszkania. Powszechnie przyjmuje się, że apartament w mieście musi mieć minimum 80 metrów kwadratowych i nie może być otwartym studiem. Nieco inaczej klasyfikujemy lokale położone w turystycznych miejscowościach. Apartamenty nad morzem zaczynają się od około 35 metrów. W przypadku tzw. drugiego domu i mieszkania wakacyjnego liczy się lokalizacja i…

Czytaj dalej
1 2 3