Lodówka – jak wybrać odpowiednią?

Lodówka – czyli epicentrum każdej kuchni. Nie znajdziemy kuchni, w której nie ma lodówki – jest to „oczywista oczywistość”, gdyż bez dobrej, działającej lodówki, nie byłoby możliwe odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych. Co więcej, również „gotowanie na zapas” nie byłoby możliwe. O tym, że lodówka jest niezbędna wie każdy, ale jak wybrać najlepszą, i zarazem dopasowaną do naszej kuchni lodówkę?

Ilość decybeli i klasa energetyczna

Lodówka jest jedynym urządzeniem kuchennym, którego niemalże nigdy nie odłączamy od prądu i które pracuje 24 godziny na dobę, zapewniając świeżość przechowywanym produktom. Warto więc zadbać o dwie rzeczy. Po pierwsze – klasa energetyczna. Im będzie ona lepsza, tym niższe będą nasze rachunki za energię elektryczną. Najlepiej wybrać urządzenie o klasie co najmniej A++, aby nie tylko zaoszczędzić ale również przysłużyć się środowisku naturalnemu. Kolejna rzecz to ilość decybeli, które będziemy słyszeć. Nikt by chyba nie chciał, aby „brzęcząca” lodówka przeszkadzała mu w odpoczynku, warto więc zadbać, aby wybrany model wytwarzał jak najmniej hałasu.

Side by side czy lodówka z zamrażalnikiem?

Modele lodówek side by side charakteryzują się większą przestrzenią przechowywania produktów, większymi gabarytami oraz często również różnymi funkcjami dodatkowymi. W ten model warto zainwestować, gdy posiadamy dużą kuchnię. Kolejną wartą rozważenia opcją jest lodówka z zamrażalnikiem. Coraz rzadziej produkowane są modele z wbudowanym zamrażalnikiem w środku urządzenia. Najczęściej można spotkać lodówki z oddzielnie otwieraną częścią chłodzącą a oddzielnie otwieranym zamrażalnikiem.

POLECAMY:   Sposoby na urządzenie pokoju dziecka w każdym wieku

Mała lodówka

Najrzadziej są wybierane małe lodówki. Są to najprostsze modele, którym bliżej jest do lodówek turystycznych niż do pełnowymiarowego sprzętu AGD. Niemniej są osoby, które preferują takie a nie inne rozwiązanie. Można wtedy wybrać model do zabudowy, aby nie wyróżniał się w kuchni, a by można na nim zamontować np. blat kuchenny.

Lodówka jest najważniejszym sprzętem AGD w każdej kuchni, warto więc wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom oraz będzie służyła przez długi czas nie ulegając zbyt częstym awariom.

COMMENTS

Leave a Comment