Kontener na odpady budowlane – czym się kierować przy jego wyborze?

Marzenia, planowanie i zakupy zakończone. Wykonawcy zatrudnieni. Zanim rozpocznie się budowa czy remont warto pamiętać o kontenerze na odpady budowlane. Przed wyciągnięciem masek przeciwpyłowych i młotka trzeba zadbać o jeden ostatni szczegół, czyli zamówić kontener na odpady budowlane. Dokonanie wyboru nie jest w sumie skomplikowane. Poświęcenie chwili na rozważenie kilku kluczowych czynników może zaoszczędzić czas i pieniądze oraz pomóc w płynnym przebiegu projektu.

Kontener na odpady budowlane – czy rodzaj zależy od lokalizacji?

Jeśli chodzi o wywóz odpadów budowlanych z domu, im bliżej remontu czy budowy, tym lepiej. Na przykład kontenery na śmieci budowlane w Brzesku dostarczane są pod sam dom. Przenoszenie gruzu budowlanego przez dom jest uciążliwe i brudne. Jeśli projekt jest stosunkowo mały lub jest ograniczona przestrzeń na posesji warto rozważyć wybór mniejszego kontenera.  Zaletą skromnej powierzchni jest fakt, że może być umieszczony prawie w dowolnym miejscu nieruchomości. Może być konieczne częstsze opróżnianie niż w przypadku większego śmietnika, ale wygoda może przewyższać wydatki.

Jeśli projekt budowlany jest większy i na posesji jest miejsce  można zamówić duży kontener budowlany. Musi on być umieszczony na twardej, ubitej powierzchni, więc podjazd lub podwórko są idealnymi lokalizacjami. Możliwe jest również zlokalizowanie śmietnika na publicznym terenie, ale zazwyczaj wymaga to odpowiedniego pozwolenia.

Kontener na odpady budowlane – czy zależy od rodzaju odpadów budowlanych?

Remonty wnętrz zazwyczaj generują odpady z płyt kartonowo-gipsowych i drewna, a także takie jak dywany, wyściółki lub drewno liściaste. Chociaż ten materiał zwykle nie jest ciężki, ma tendencję do bycia nieporęcznym. Dlatego należy się upewnić, że decyzja o rozmiarze kontenera na odpady budowlane została odpowiednio podjęta.

Dostępne też są specjalnie kontenery na odpady budowlane, które są odpowiednie na duże i ciężkie ilości betonu, cegieł, skał, ziemi lub innych materiałów ziemnych.

Bardzo popularną alternatywą dla kontenerów na odpady budowlane są worki. Należy jednak pamiętać, że mieszczą dużo mniej gruzu i że bez sztywnych boków mogą być bardzo trudne do załadunku.

Leave a Comment