Jakie wybrać uchwyty do szaf do przedpokoju? Sprawdźmy co proponują producenci i sklepy.

Główną cechą przedpokoju w blokach jest jego niewielka powierzchnia. W związku z tym na myśl przychodzą drobne uchwyty meblowe. Jednak z kolei szafy, jakie najchętniej kupujemy mają wysokie drzwi, nierzadko do sufitu. Z tego względu przydałby się uchwyt wygodny, a wiec i nie najmniejszy.

Sklepy oferują bardzo szeroką gamę uchwytów meblowych w chromie, szczotkowanej stali i innych odcieniach srebrnego koloru. Natomiast modne jest w ostatnich sezonach złoto i mosiądz. I tutaj jest nieco gorzej jeśli chodzi o wybór, ale od niedawna można znaleźć na rynku również polskie mosiężne uchwyty. Należy jednak pamiętać, że mosiądz nie zabezpieczony (np. nie zalakierowany) będzie się patynował. I można tę patynę kochać, albo nienawidzić… Ja należę do tych pierwszych, z pewnym wyjątkiem. Kocham ją tylko na niewielkich powierzchniach. Natomiast kiedy na dużej płaszczyźnie (np. na froncie szafy) pojawiają się znajome zaczernienia i plamy… To nie dla mnie.

Uchwyty do szaf, a oszczędny w wystroju przedpokój

Jeśli przedpokój jest oszczędny w wystroju, a jest to modne w ostatnich latach, uchwyty mogłyby być dodatkiem nie tylko funkcjonalnym ale i tym jedynym ozdobnikiem. Możemy skontrastować je z drzwiami szafy i skorzystać z kolorowych uchwytów szklanych (kolory w szkle są wyjątkowo żywe) lub nawiązać do jakiegoś elementu wyposażenia, na przykład do podłogi.

POLECAMY:   Dlaczego warto wybrać zasłony flex?

Kiedy mamy podłogę drewnianą pięknym uzupełnieniem będą drewniane uchwyty meblowe. Wtedy nawet bardzo surowe wnętrze zyska sporo ciepła. Możemy wybierać w różnych kolorach drewna a nawet w kształtach. Jeśli wybierzemy kanciaste uchwyty efekt będzie na pewno elegancki, ale jeśli wybierzemy uchwyty z zaokrągleniami zyskamy bardziej subtelne wykończenie szafy i wnętrza.

Porównajcie wzory np. tutaj (https://dotmanufacture.com/).

W przypadku podłogi betonowej, czy wyłożonej płytkami możemy postąpić analogicznie i poszukiwać swojego ideału wśród uchwytów betonowych (tak, tak, są takie) lub ceramicznych (tych jest masa, wszędzie).
Na co zwrócić uwagę przy wyborze uchwytów do szaf z drzwiami z lustrem?

Na idealne wykończenie uchwytu od spodu. Jeśli zamontujemy gałkę lub uchwyt niedbale wykończony od spodu, codziennie zobaczymy to w lustrze. Drugim kryterium jest szeroka nóżka uchwytu – będzie on dużo bardziej stabilny i bezpieczny jeśli nóżka będzie miała minimum 1,5 cm w miejscu mocowania do mebla.

Leave a Comment