Własny dach nad głową – ale jaki?

Własny dach nad głową – ale jaki?

Cztery ściany to nie wszystko, musi je przykryć dach. To właśnie on jest najbardziej obciążoną częścią budynku, zapewniającą nam ochronę przed palącym słońcem, lodowatym wiatrem i opadami atmosferycznymi. Powinien być estetyczny, trwały, solidny odporny na warunki atmosferyczne (zwłaszcza teraz, odkąd silne wichury czy nawet tornada to zjawiska występujące coraz częściej) i dobrze zaizolowany. Nie powinien też zbyt dużo ważyć, bo przecież stanowi obciążenie więźby dachowej i ścian nośnych.

Czytaj dalej

Sezon grzewczy w pełni – co ze smogiem?

Sezon grzewczy w pełni – co ze smogiem?

Uchwały antysmogowe w Małopolsce i na Śląsku weszły w życie. Jeszcze w tym roku podobne działania obejmą Mazowsze i Dolny Śląsk. A wszystko po to by powietrze było czystsze, a my zdrowsi. Celem nowego prawa jest wyeliminowanie źródeł niskiej emisji, które zanieczyszczają powietrze. Smog z wielokrotnie przekroczonymi normami zawartości pyłów zawieszonych nie tylko szkodzi, ale i „zatruwa”. Co zmieni nowe prawo? Jak w nowej rzeczywistości odnajdzie się użytkownik centralnego ogrzewania zasilanego węglem?

Czytaj dalej

Łazienka stylu pełna

Łazienka stylu pełna

Najważniejszymi cechami łazienki jest to, że musi być ona komfortowa, przyjemna i nieco sterylna – lub też być synonimem czystości. Stąd też bardzo często wybierane kolory – biele, jasne beże czy odcienie niebieskiego. To oczywiście tylko przykłady, bo obecnie w łazience można zrobić niemalże wszystko. To przestrzeń relaksu, zabiegów higienicznych i kosmetycznych, mała strefa SPA, oaza przyjemności i czasem jedyne miejsce, gdzie możemy pobyć sami. Dlatego właśnie tak dużą uwagę przykładamy do aranżacji przestrzeni w…

Czytaj dalej

Nasze szkapy: obrazy koni inne, niż się spodziewasz

Nasze szkapy: obrazy koni inne, niż się spodziewasz

Od czasów, których nie wahamy nazwać się niepamiętnymi, między miłośnikami psów a wielbicielami kotów toczy się nieustanna dyskusja na temat tego, który z tych zwierzaków jest lepszy: pies czy kot? Pies jest wierny i kocha do końca życia, przekonują pierwsi. Kot jest inteligentny i chadza własnymi ścieżkami, mówią drudzy. A my mówimy: rozsądzimy was wszystkich! Najlepszym przyjacielem człowieka jest… koń.

Czytaj dalej
1 2 3 5