Wymiana okien – kiedy i jakim kosztem?

Wymiana okien – kiedy i jakim kosztem?

Okna to ten element domu, który kupujemy raz na co najmniej kilkanaście lat. Dobrej jakości stolarka okienna powinna nam służyć długo i niezawodnie. Pamiętajmy jednak, że okna stale pracują a ich eksploatacja jest z reguły bardzo duża. Z czasem da się zauważyć, że czas naszych okiem mija i nadchodzi moment na ich wymianę. Jakie są tego zwiastuny? Poznański producent stolarki okiennej Domatus podpowiada jakie mogą być pierwsze oznaki zużycia się okien.

Czytaj dalej

Jak dobierać styropian do ścian i podłóg?

Jak dobierać styropian do ścian i podłóg?

Wybór styropianu do izolacji termicznej i ochrony przed wilgocią wydaje się być prosty. W rzeczywistości jednak, porównując płyty wykonane z EPS lub XPS, styropiany charakteryzują się kilkoma istotnymi czynnikami, na które warto zwrócić uwagę i które wpływają na jakość uzyskanej warstwy ochronnej. Co istotne, nie tylko sam podział na EPS i XPS ma tutaj znaczenie.

Czytaj dalej

Jak odnowić krzesło tapicerowane?

Jak odnowić krzesło tapicerowane?

Moda na odnawianie starych i zniszczonych mebli pojawiła się jakiś czas temu i z miejsca skradła serca miłośników staroci i klasycznego, ponadczasowego wzornictwa. Pięknie odnowione meble PRL stanowią ciekawy dodatek do wnętrz, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Odrestaurowane krzesło, fotel czy stolik pasuje zarówno do nowoczesnego salonu jak i jadalni w stylu wiejskim lub skandynawskim.

Czytaj dalej
1 2 3 8